jubler

Praca jubilera uważana jest za zawód elitarny. Niegdyś przekazywana była z ojca na syna, a dzisiaj jej przedstawiciele łączą sobie cechy wielowiekowej tradycji. Elitarność tego zawodu wynika przede wszystkim z jego małej popularności. Biżuteria stale jest sprzedawana, ale klienci przyzwyczajeni są do jedynie sprawdzonych marek. Jest to praca wymagająca, w której należy poświęcić sporo, aby się wybić. Czy z racji tego, że jest to zajęcie elitarne może być też dobrze płatne? Od czego zależą zarobki jubilera oraz jak wygląda to w liczbach? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-jubiler-status-zawodu-jubilera/

Od czego zależy wysokość zarobków jubilera?

Będzie zależało przede wszystkim od tego, gdzie jesteśmy zatrudnieni. Jako stażysta, początkujący czeladnik czy pomocnik zrobimy znacznie mniej, niż doświadczony pracownik. Jeżeli prowadzimy własny zakład, z pewnością zyski będą znacznie większe i w większym stopniu będą wpływały do naszej kieszeni. Jednak wówczas zarobki będą zależały w dużej mierze od ilości i rodzaju zleceń, w które otrzymujemy. Jubiler jest połączeniem artysty, rzemieślnika i kupca. Nie da się jednoznacznie wskazać całej kwoty, którą otrzymuje on za swoją pracę w rozliczeniu miesięcznym. Więcej jesteśmy w stanie zarobić na skomplikowanych i elitarnych zleceniach, o ile takie w ogóle do nas trafią. Nawiązanie współpracy z dużą instytucją kultury czy instytucją religijną może dać nam spory zarobek na wiele miesięcy. Istotne jest również nasze doświadczenie i umiejętności. Dodatkowo swój status możemy podnieść poprzez wyrobione uprawnienia rzeczoznawcy.

Ile zarabia jubiler?

Jubiler na początku swojej kariery będzie zarabiał około 2000 zł. Jest to minimalna pensja, którą otrzymuje jubiler w odnotowaniu ogólnopolskim. Jeżeli mamy przynajmniej tytuł czeladnika, oraz odrobinę doświadczenia i stałe zatrudnienie, przeciętne w naszym kraju jesteśmy w stanie zarobić około 3000 zł. W większych miastach średnia ta rośnie do 3500 zł – 4000 zł. Najwięcej są w stanie zarobić właściciele zakładów o sporej ilości zamówień.

Zobacz też: http://englishmyway.pl/jubiler-gdzie-moze-znalezc-zatrudnienie-praca-na-etacie-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here