Top 7 najfajniejszych zabaw dla dzieci

W czasie pandemii większość z nas spędza z dziećmi bardzo dużo czasu. Sprawdź nasze propozycje zabaw dla dzieci i zapewnij swoim pociechom doskonałą rozrywkę!

Kwarantanna z dziećmi

Pandemia koronawirusa opanowała cały świat, całkowicie zmieniając życie każdego z nas. Bardzo szerokie ograniczenia dotykają wszystkich aspektów życia, warto jednak spojrzeć na lepsze strony obecnego stanu rzeczy. Wielu z nas może w końcu więcej czasu spędzić ze swoimi rodzinami i dziećmi, a to przecież wartość z pewnością bezcenna. Te kilka dni czy tygodni to doskonała okazja do wspólnych zabaw i gier. Oczywiście nie wolno zapominać o zdalnej nauce, wielu maluchów jednak dość szybko narzeka na nudę, co dodatkowo wywołuje konieczność wynajdywania kreatywnych rozrywek, takich jak choćby gry edukacyjne dla dzieci. Sprawdź nasze zabawy dla dzieci w każdym wieku, dzięki czemu kwarantanna minie znacznie przyjemniej.

  1. Domowy tor przeszkód

To absolutny hit, który sprawdza się w zasadzie u wszystkich pociech – niezależnie od płci i wieku. Dzieci rozpiera energia, a tor przeszkód to znakomite i bezpieczne miejsce na jej uwolnienie. Możesz go przygotować w pokoju dziecięcym, salonie czy korytarzu, możesz wykorzystać do tego wszystko, co tylko zechcesz. Rozciągnij gumy i sznurki między nogami krzeseł, rozłóż piłki, koce czy inne przedmioty, a następnie poinstruuj maluchy, jak pokonać kolejne przeszkody.

  1. Ukryty prezent i wskazówki

Maluchy uwielbiają tajemnice i prezenty. Wystarczy drobiazg, coś małego i wcale niedrogiego. Schowaj to w mieszkaniu, może nawet w pokoju dziecięcym i wręcz maluchowi kartkę z podpowiedzią, np. słowną lub rysunkową. Ważna jest tu kreatywność, a także dopasowanie poziomu trudności do wieku twojej pociechy. Pamiętaj też, że zagadka może składać się z wielu podpowiedzi w różnych miejscach. To zabawa dla dzieci, która dostarczy wiele radości i uśmiechu!

  1. Skakanie w gumę

Wśród naszych propozycji nie brakuje gier tradycyjnych, które znane są od lat. Świetnym pomysłem jest choćby skakanie w gumę, które bez trudu można zorganizować w warunkach domowych. Wystarczy zwykła taśma elastyczna oraz kilkoro dzieci chętnych do zabawy.

  1. Gry planszowe i gry edukacyjne dla dzieci

W ostatnich latach wracają do łask, nie wahajmy się z nich korzystać. Wybór jest naprawdę ogromny, wiele z nich gwarantuje potężną dawkę zabawy dla dzieci, a także ich rodziców.

  1. Kalambury

Niektóre zabawy dla dzieci nigdy nie wychodzą z mody, jedną z nich z pewnością są kalambury. Na tych samych zasadach bazuje zresztą wiele gier także dla dorosłych. W ten sposób z łatwością zapanujesz nawet nad większą grupą dzieci.

  1. Powiedz kotku, co jest w środku?

Do tej zabawy dla dzieci wystarczy pudełko z wyciętymi otworami. Do środka włóż dowolny przedmiot, a maluch musi go rozpoznać jedynie za pomocą dotyku.

  1. Pomidor

To jedna z gier, do których nie potrzebujesz żadnego wyposażenia. Zadawaj maluchowi różnorodne, śmieszne pytania, malec może odpowiadać ci jedynie „pomidor”. Jeśli zaśmieje się lub powie coś innego, przegrywa, po czym następuje zmiana ról.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here