Żywienie medyczne – dla kogo?

0
1754

Prawidłowe żywienie jest podstawą dla utrzymania zdrowia oraz dobrej ogólnej kondycji organizmu. Niekiedy jest jednak niemożliwe – na przeszkodzie stają choroby i problemy wynikające na przykład z wad rozwojowych. W takim przypadku niezbędne jest żywienie specjalistyczne z produktami, które oferuje na przykład Nutricia Medyczna.

Czym jest żywienie medyczne?

Zazwyczaj żywienie medyczne stosuje się w przypadku osób, które z różnych przyczyn nie mogą odżywiać się w sposób fizjologiczny albo nie są w stanie czerpać odpowiedniej ilości substancji odżywczych z pokarmu spożywanego w tradycyjny sposób. Nutricia Medyczna to produkty odpowiednio zbilansowane pod kątem wartości, a także dostarczanej wraz z nimi energii. Odpowiednia podaż kaloryczna jest niezbędna, aby chory mógł spokojnie dochodzić do zdrowia. Zbyt mało energii prowadzi do zaburzenia pracy organizmu, co w efekcie, zwłaszcza przy chorobach przewlekłych albo długotrwałym leczeniu, prowadzi do poważnych powikłań.

Stosowanie Nutricii Medycznej jest wskazane jako element terapii jeszcze w szpitalu. Dlaczego? Przede wszystkim spożywanie odpowiednich pokarmów znacznie poprawia przyswajalność i skuteczność przyjmowanych leków. Właściwe odżywienie wpływa również na skrócenie okresu rekonwalescencji, gojenia ran oraz powrotu do formy po zabiegach. Daje siłę na odbycie rehabilitacji oraz poprawia humor, co ma niebagatelne znaczenie w obliczu poprawy jakości życia chorego oraz zwiększeniu jego chęci do współpracy.

Dla kogo przeznaczone jest żywienie medyczne?

Produkty wiodącej marki – Nutricii Medycznej – przygotowane są w czterech odrębnych sektorach skierowanych do osób w różnym stanie oraz z różnymi dolegliwościami. Przede wszystkim są to produkty stosowane doustnie, podzielone na kategorie o odżywczości odpowiedniej dla osób dorosłych oraz dzieci. Te specyfiki mogą być przyjmowane przez osoby, które są w stanie samodzielnie spożywać pokarm w pozycji siedzącej, na przykład pacjentów onkologicznych.

Inną kategorię stanowią środki podawane przez zgłębnik. Są polecane dla osób, które nie mogą samodzielnie przyjmować pokarmów i z tego powodu zostały wyposażone w zgłębnik ustny albo nosowo-jelitowy. Dla osób o rzadkich chorobach przygotowane zostały produkty specjalistyczne Nutricia Medyczna. Są polecane dla pacjentów, którzy cierpią między innymi na padaczkę lekooporną, mukowiscydozę, różne rodzaje kwasic. Dostępne są również produkty specjalnego postępowania dietetycznego u niemowląt oraz dzieci starszych niż rok, w formie dodatku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here