Kalosze dziecięce

Wielu dorosłych wspomina, jak w dzieciństwie skakało w kałużach. Zabawa ta była możliwa za sprawą odpowiedniego obuwia, jakim są kalosze dziecięce. Obecnie na rynku można znaleźć najróżniejsze buty dla najmłodszych. Czy tzw. gumniaki mają jeszcze rację bytu?

Czy warto wyposażyć dziecko w kalosze?

Odpowiedź brzmi: tak! Jak dotąd nie wymyślono lepszych butów na deszczową pogodę. Są one wodoodporne i nieprzemakalne, a także do minimum zmniejszają ryzyko poślizgu. Przy okazji są wygodne, zapewniając dziecku swobodę i pozwalając mu na szaleństwa nawet w bardzo deszczowy dzień. Kalosze dziecięce świetnie sprawdzą się na co dzień, przykładowo, gdy pociecha idzie do przedszkola czy szkoły. Warto zabrać je także na wycieczkę, jeśli prognoza pogody zapowiada opady. Kalosze sprawiają, że dziecko może pozostać aktywne nawet w trakcie szarych i deszczowych dni, których w szczególności nie brakuje w okresie jesiennym. Buty są łatwe do wyczyszczenia, poruszanie się po błocie nie stanowi więc żadnego problemu.

Na co zwrócić uwagę, kupując kalosze dla dziecka?

W sklepach z obuwiem nie brakuje kaloszy dziecięcych, nic dziwnego, że wielu rodziców czuje się przytłoczonych, chcąc zakupić jedną z par dla swojej pociechy. W takich przypadkach warto zastosować metodę selekcji. Na początku należy wybrać buty, które pochodzą od sprawdzonego producenta i cechują się dobrą jakością. Następnie dobrze jest zwrócić uwagę na grubość kaloszy – mogłoby się wydawać, że im są grubsze, tym lepsze. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt gruby materiał będzie ograniczał ruchy dziecka, przez co buty będą zwyczajnie niewygodne. Przy okazji należy pomyśleć o długości cholewki. Poleca się, aby sięgała do połowy łydki, dzięki czemu woda nie powinna wpaść do obuwia np. w trakcie skakania w kałuży. Szalenie ważnym czynnikiem w trakcie wyboru kaloszy dziecięcych jest również ich rozmiar. Nie jest łatwo go dobrać. Zakłada się, że buty nie powinny być zbyt ciasne, co może skutkować odciskami, jak i zbyt luźne, bo zwiększa to ryzyko upadu i wywołuje dyskomfort. Najlepiej, aby obuwie było trochę dłuższe (05,-1,5cm) od stopy. Na koniec należy oczywiście wziąć pod uwagę wygląd oraz styl kaloszy – to ważne, aby pasowały one do gustu dziecka.

Kaloszy dziecięce to kultowy typ obuwia, który nie traci na swojej popularności. Swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim odporności na wilgoć, która pozwala dzieciom bawić się na zewnątrz nawet w deszczowe dni. Odpowiednio dobrane gumniaki są wygodne, wiele modeli modnie i estetycznie się prezentuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here