W księgarniach nie brakuje interesujących nowości czy kultowych książek dla młodzieży. Znakomicie kształtują charakter i przyczyniają się do właściwego rozwoju dziecka. Polecamy kilka tytułów – zobacz nasze propozycje.
Powrót do przeszłości nie oznacza rezygnacji z nowych książek – warto jednak co jakiś czas podsunąć nastolatkowi lekturę uznaną za ponadczasową. Wybraliśmy kilka tytułów z działu książki dla młodzieży – zarówno kultowych, jak i nowych.
Aleksander Dumas – „Trzej muszkieterowie”
Arcydzieło literatury francuskiej doczekało się nowego wydania. Nic dziwnego, bo czytane jest przez liczne pokolenia. Książka przemawia do wyobraźni chłopców, a dewiza jej bohaterów –„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” – znana jest chyba na całym świecie. „Trzej muszkieterowie” to pierwsza powieść z gatunku „płaszcza i szpady”, ponadto szybko zyskała ogromną sławę, została przetłumaczona na wiele języków, a także przeniesiona na duży ekran.
Z polskich książek warto sięgnąć po serię o Tomku Alfreda Szklarskiego, np. „Tomek w krainie kangurów”, a także o Panu Samochodziku Zbigniewa Nienackiego. Dziewczynom spodoba się z kolei pióro Małgorzaty Musierowicz i Krystyny Siesickiej.
Co nowego na półkach?
Warto sięgnąć po nowe wydania klasyki – jak „Trzej muszkieterowie”, ale też nowe książki. Polecamy m.in. „Wyspy plugawe” Marcina Mortki dla wielbicieli fantasy, a także „Więcej niż słowa” Brigid Kemmerer z literatury pięknej.
Marcin Mortka – „Wyspy plugawe”
Kapitan Roland, znany w świecie jako Wywijas, miał nadzieję na odpoczynek po wojnie aniołów z demonami. Nic bardziej mylnego – mógł spodziewać się, że cyrograf podpisany z diabłami nie będzie pozytywny w skutkach. Wywijas musi zostać dowódcą sił morskich oraz lądowo-dywersyjnych podwodnej łodzi zaprzężonej w… nie, nie ośmiornicę, a ośmiornica! Po co to wszystko i co chcą osiągnąć diabły?
Brigid Kemmerer – „Więcej niż słowa”
Nowa książka autorki świetnie napisanych i świetnie przyjętych „Listów do utraconej”. Emma i Rev to nastolatkowie u progu dorosłości. Rev codziennie stara się kontrolować swoje wewnętrzne demony i zapomnieć o trudnym dzieciństwie. Kiedy jednak w 18. otrzymuje list od ojca, wspomnienia z dzieciństwa odradzają się ponownie. Z kolei Emma ucieka w cyberprzestrzeń, bo wirtualna rzeczywistość i kodowanie jest bezpieczne i przewidywalne. Co połączy tych dwojga?