Czystek – co powinieneś o nim wiedzieć?/

Czystek to bardzo popularne zioło, które coraz częściej gości w polskich domach. Jest znany z bardzo długiej listy różnorakich właściwości leczniczych. Jest on znany od bardzo dawna, już nasze babcie chętnie go używały.

Główne właściwości

Wszystkie herbatki ziołowe pijemy w jakimś celu. Czystek z pewnością pomoże nam, gdy mamy problemy z cerą. Należy pić do regularnie, najlepiej przez kilka miesięcy. Po tym czasie możemy zauważyć znaczną różnice w wyglądzie. Pamiętajmy  jednak, że szczególnie na początku krostek może być nieco więcej. Dzieje się tak, ponieważ z naszego organizmu usuwane są toksyny.

Czystek zaleca się także osobom, które często borykają się z infekcjami. Wysoka zawartość polifenoli sprawia, że napar z tego zioła skutecznie zapobiega przeziębieniom. Oczywiście, jeśli nie będziemy pili go systematycznie, nie możemy liczyć na zadowalające efekty.

Niewiele osób o tym wie, ale coraz częściej mówi się o tym, że czystek chroni nas przed kleszczami. Warto pić go szczególnie wtedy, gdy rozpoczyna się wzmożona aktywność kleszczy. Zioło to odstrasz kleszcze, a nawet jeśli dojdzie do ugryzienia mamy spore szanse na to, że krętki wywołujące boreliozę zostaną zniszczone.

Jak stosować?

Czystek powinniśmy pić przynajmniej raz dziennie. Pierwsze efekty powinniśmy zauważyć już po miesiącu, jednak później możemy kontynuować spożycie. Ważne jest to, by co jakiś czas robić sobie przerwy w jego spożywaniu. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stosowania tego naparu, powinniśmy skonsultować się z lekarzem.

Smak czystka jest dość specyficzny, na pewno nie wszystkim będzie on odpowiadał. Warto dodać do niego miodu lub cytryny. Niektórzy, łączą go nawet z miętą i lodem. Wszystko zależy od naszych upodobań.

Napar z czystka jest niezwykle prosty w przygotowaniu, wystarczy kilka minut by dostarczyć do naszego organizmu mnóstwo ważnych dla niego substancji. Oczywiście ważne jest to, by pić napar z czystka wysokiej jakości. Zanim więc zdecydujemy się na zakup, sprawdźmy czy dany produkt spełni nasze oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here