Woda w firmie

Obowiązkiem każdej firmy jest zapewnienie swoim pracowników odpowiednich warunków do wykonywania działań zawodowych. Składa się na nie także woda – podstawowy, niezbędny do życia płyn, który każdy człowiek powinien spożywać w odpowiednich, rekomendowanych ilościach. Zapewnienie do niej dostępu w miejscu pracy regulują przepisy prawne, z którymi powinien zapoznać się każdy przedsiębiorca dbający o dobre samopoczucie, jakość pracy i zadowolenie swoich pracowników.

Co o wodzie w pracy mówi polskie prawo? Przepisy BHP

Według polskiego prawa każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom dostęp do wody zdatnej do picia. Można to zrobić na kilka różnych sposobów w tym m. in. ustawiając w miejscu pracy dystrybutor wody mineralnej lub wręczając każdej z zatrudnionych w firmie osób personalizowane butelki z filtrem z logo firmowym, imieniem pracownika lub dowolnym napisem. Bez względu na to, które rozwiązanie wybierze firma, bezsprzecznym pozostaje fakt, że to w jej gestii leży dostarczenie zatrudnionym ludziom wody do picia – nie można bowiem tego obowiązku złożyć na barki pracowników.

Zgodnie z § 13 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dn. 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, każdy pracodawca ma obowiązek zapewnienia swoim pracownikom wody zdatnej do picia w odpowiedniej ilości. Co istotne, obowiązek ten ma zastosowanie w odpowiednich warunkach – m. in. kiedy temperatura w miejscu pracy przekracza 25°C, w sytuacji, kiedy praca jest realizowana na otwartej przestrzeni przy temperaturze niższej niż 10°C lub wyższej niż 25°C, a także kiedy praca na danym stanowisku wiąże się z wysiłkiem fizycznym.

Sposoby na zapewnienie pracownikom stałego dostępu do wody pitnej

Woda to podstawowy płyn, którego systematyczne picie pozytywnie wpływa na zdrowie, samopoczucie oraz wydolność intelektualną, umysłową i fizyczną każdego człowieka. W związku z tym warto zadbać o jej stałą obecność w miejscu pracy nie tylko dlatego, że nakazują to przepisy prawne. Jej dostarczenie każdej zatrudnionej w przedsiębiorstwie osobie w nieograniczonych ilościach to wyraz troski pracodawcy o dobrostan zatrudnionych osób.

butelki z filtrem z logo firmowym

W dzisiejszych czasach realizacja tego zadania nie wymaga ani nadmiernego wysiłku, ani dużych nakładów finansowych. Firmy mogą zarówno zainwestować w dystrybutory wody mineralnej i umieszczając je w łatwo dostępnych miejscach zaspokoić potrzeby pracowników na wodę przez cały rok. Mogą także wręczyć zatrudnionym u siebie osobom bardzo popularne w ostatnich latach butelki z filtrem z logo. To oferowane przez sklep online z gadżetami reklamowymi praktyczne rozwiązanie, które pozwali pracownikom mieć wodę zawsze ze sobą, zabierać ją na służbowe wyjazdy, do auta, na konferencje, spotkania służbowe i wiele innych wydarzeń.

Butelki z filtrem z logo to wykonywane na zamówienie przez sklep internetowy akcesoria, które mogą pełnić dwojaką funkcję. Po pierwsze dają pracownikom stały dostęp do smacznej, przefiltrowanej wody, a po drugie pozwalają jednocześnie promować firmę na zewnątrz – są bowiem wykonywane na zamówienie, na podstawie własnego projektu. To jedne z najpraktyczniejszych gadżetów reklamowych, które zamówione w większych ilościach mogą zostać wręczone na prezent dla wiernych klientów, partnerów biznesowych oraz innych osób, których wkład w rozwój firmy chcemy docenić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here