Manekiny krawieckie i sklepowe – dowiedz się o nich więcej!

Każdy z nas spotyka się z manekinami. Widuje się je przede wszystkim w powierzchniach handlowo-usługowych. Swoje miejsce znajdują one również w pracowniach krawieckich. Poniżej przybliżymy nieco zagadnienie z nimi związane.

Manekiny krawieckie – rodzaje i przeznaczenie

Z całą pewnością najbardziej popularnym wariantem manekinów sklepowych są te wykonane ze styropianu. Tego rodzaju kukły są produktami ogólnodostępnymi, a także dość tanimi. Ich minusem jest trwałość i brak wbudowanych regulacji. Plusem lekkość i możliwość wprowadzania zmian w gabarytach na własną rękę. Kolejnym bardzo powszechnym modelem są manekiny wykonane z drewna. Ten wariant charakteryzuje się niezwykła trwałością, precyzją wykonania, zbliżonymi kształtami do ludzkiej sylwetki, a także reprezentacyjnością. Właśnie dlatego bardzo często decydują się na niego posiadacze pracowni krawieckich. Doskwierać może im jedynie brak możliwości samodzielnej, czy tez wbudowanej regulacji. Tą opcję posiada ostatni z najpopularniejszych modeli. Manekiny krawieckie regulowane wykonane są z materiałów tworzywowych i posiadają specjalne pokrętła umożliwiające zmianę rozmiarów. Sprawdzą się one wszędzie tak, gdzie szyte lub przerabiane są ubrania dla różnych osób, które cechuje różna postura ciała. Minusem takiego rozwiązania jest fakt, iż po zmianie wymiarów w manekinie mogą powstać luki, które sprawiają, że materiał układa się mniej naturalnie.

Manekiny sklepowe – rozwiązanie na witrynę i do wnętrza

Manekiny sklepowe swoje miejsce znajdują we wspomnianych wnętrzach sklepów jak i na ich witrynach. Najczęściej w tym pierwszym znajdują się torsy lub ekspozytory. Witrynę natomiast zdobią manekiny całopostaciowe. Zdarza się jednak, że i ekspozytory są tutaj wykorzystywane. Zwłaszcza jeśli w ofercie sklepu znajduje się biżuteria lub dodatki typu okulary słoneczne, czapki, kaski, gogle narciarskie itp. Co do manekinów całopostaciowych, które znaleźć można między innymi na stronie producenta i dystrybutora https://sklep.moremannequins.pl/. Na takich przykładach warto zauważyć, że dostępne są modele zbliżone do naturalnego wyglądu człowieka, abstrakcyjne o innowacyjnych kształtach jak i stylizowane. Te ostatnie to np. manekiny sklepowe w stylów vintage. Sklepy, które prowadzą sprzedaż odzieży ciążowej lub typu plus size mogą zainwestować w manekiny specjalne, które odzwierciedlają realne kształty. Co ciekawe dostępne są również manekiny elastyczne, które potrafią zaprezentować postać w ruchu. Ich miejscem przeznaczenia często stają się sklepy sportowe, którym zależy na ukazaniu właściwości elastycznych odzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here