Roboty kartezjańskie i automatyzacja procesów pakowania

Przy pakowaniu bardzo często zachodzi potrzeba powtarzania tych samych sekwencji. Mowa tutaj przede wszystkim o przenoszeniu mniejszych lub większych elementów do wyznaczonego zbiornika. Przy pomocy nowoczesnych robotów kartezjańskich, można zautomatyzować większość zadań, dzięki czemu znacząco zwiększy się efektywność pracy.

Olbrzymia oszczędność czasu i energii

Głównym zastosowaniem robotów kartezjańskich jest przede wszystkim powtarzalne przenoszenie detali i precyzyjny montaż. Dzięki zastosowaniu robotów, można niemal całkowicie zastąpić pracę człowieka. Każda profesjonalna firma dąży do tego, aby zwiększyć efektywność produkcji, dlatego też warto jak najszybciej postawić na roboty kartezjańskie.

Inwestując w nowe roboty warto zwrócić uwagę nie tylko na ich zakres roboczy, ale również na maksymalny udźwig. Godne polecenia są przede wszystkim te roboty, które wyposażone są w silniki krokowe i specjalne enkodery inkrementalne. W dużej mierze to właśnie te elementy zapewniają optymalną prędkość pracy i dużą powtarzalność. Niemal do wszystkich modeli robotów kartezjańskich można podłączyć popularne chwytaki pneumatyczne albo elektroniczne.

Profesjonalna automatyzacja procesów pakowania

Aby roboty kartezjańskie mogły w 100% spełniać swoje zadania, niezbędne jest oczywiście odpowiednie oprogramowanie. Warto postawić na roboty, które umożliwiają szybką i prostą konfigurację oraz automatyczne zapamiętanie zapisanej trajektorii ruchu maszyny.

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi nawet mało doświadczony operator będzie w stanie sterować robotem. Wiele firm, które specjalizują się w dystrybucji robotów kartezjańskich zapewnia swoim klientom kompleksowe szkolenia z ich obsługi.

Nie tylko pakowanie

Roboty kartezjańskie doskonale sprawdzą się nie tylko przy zadaniach pakujących, gdzie trzeba zdejmować wybrane elementy z linii produkcyjnych i układać je w wybranych opakowaniach. Kartezjańskie roboty bardzo często wykorzystywane są na przykład do zdejmowania wadliwych produktów albo do podawania wybranych elementów do dalszej obróbki.

Wiele firm oferuje roboty własnej produkcji, które mogą wykonywać nawet najbardziej skomplikowane zadania. Konstrukcje te bazują na zaawansowanych modułach, dlatego też roboty znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here