Na jakie elementy zwracać uwagę, wybierając piece ogrodowe do pizzy

Nowoczesne piece ogrodowe do pizzy niestety nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości urządzenia, które nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje zadania. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie parametry warto zwrócić uwagę, aby wybrać porządny piec ogrodowy, który nigdy nas nie zawiedzie.

Rodzaj pieczenia ma znaczenie

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że w dzisiejszych czasach istnieją dwa różne rodzaje pieców do pizzy. Pierwsze z nich to piece elektryczne, a drugie do piece ogrodowe do pizzy na drewno.

Aby skorzystać z pieców elektrycznych wystarczy podłączyć je do zasilania elektrycznego. Piece z drugiej grupy do działania potrzebują specjalnych peletów albo polanu. Piece opalane drewnem mają niesamowity urok i niepowtarzalny zapach, dlatego też to właśnie za nimi warto się rozejrzeć.

Odpowiednia moc i wymiary

Jeżeli chodzi o moc pieca ogrodowego, to wartość ta jest ważna jedynie w modelach zasilanych elektrycznie. Jak łatwo się domyślić im więcej watów ma nasz piec, tym mocniejsze jest urządzenie do pieczenia. Piece z dużą mocą są w stanie zapewnić szybszy wzrost dużej temperatury, dzięki czemu pizzę można przygotować w krótszym czasie.

Jeżeli chodzi o piece ogrodowe do pizzy opalane drewnem, to niezbędne jest oczywiście sprawdzenie materiału, z którego wykonany jest sam piec. Najlepszym wyborem są oczywiście modele wykonane z kamienia ogniotrwałego. Dobry piec do pizzy musi nie tylko szybko się nagrzewać, ale co najważniejsze na długo ma zachować ciepło.

Piece ogrodowe mogą mieć również różną wielkość. Niektóre modele umożliwiają nawet pieczenie kilku pizz jednocześnie. Wymiary pieca zależą tak naprawdę od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Pozostałe elementy na które warto zwrócić uwagę

Wiele osób inwestując w piece ogrodowe do pizzy zwracają uwagę również na ich design i cenę. Ogrodowy piec może okazać się wspaniałą dekoracją posesji, dlatego też docenić należy nie tylko walory praktyczne, ale również sam wygląd.

Nowoczesne piece ogrodowe są z roku na rok coraz tańsze, dzięki czemu praktycznie każdy może pozwolić sobie na przygotowanie domowej pizzy. Najtańsze modele można kupić już od 350 zł. Warto jednak rozejrzeć się na sprawdzonymi modelami od renomowanego producenta, które będą nam służyć przez kilka sezonów.

Ogrodowe piece do pizzy dostępne są w ofercie Lofra.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here