Pedicure

Pedicure to zabieg z jednej strony bardzo popularny, a z drugie omijany przez klientki salonów kosmetycznych. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że stopy najczęściej pozostają ukryte w pełnych butach. Nikt wówczas nie myśli o tym, by jakoś specjalnie o nie zadbać. Sytuacja zmienia się jednak wraz z nadejściem sezonu letniego, kiedy zaczyna się je eksponować w sandałach.

Pedicure – zadbaj o stopy w domowym zaciszu

Domowa pielęgnacja może zdziałać dla skóry naprawdę wiele dobrego. Przede wszystkim sprawi, że stopy nie zostaną doprowadzone do stanu, kiedy będzie po prostu wstyd pokazać je w sandałach czy czółenkach z odkrytą piętą. Potrafi także utrzymać na dłużej efekty zabiegów wykonywanych w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Jak więc zadbać o stopy? Rozpocząć należy od usunięcia martwego naskórka i wszelkiego rodzaju zrogowaceń. W tym celu sprawdzą się peelingi, a także maseczki złuszczające przeznaczone do stóp. Można również postawić na tradycyjne odmoczenie stóp w misce z wodą. Do wody dodaje się wówczas sól zmiękczającą albo płyn do stóp. Nie obędzie się również bez odpowiedniego nawilżenia i manicure. Tutaj pierwszym etapem jest uzyskanie właściwej długości paznokcia. Kolejnym usunięcie skórek zakrywających płytkę paznokcia, a następnym nałożenie lakieru. Przy tym ostatnim kroku należy zaznaczyć, że można wykonać pedicure klasyczny, hybrydowy, a nawet tytanowy czy żelowy. Wszystko zależy od własnych preferencji, jak i umiejętności wykonywania takich zabiegów.

Pedicure – profesjonalna pielęgnacja stóp

Pedicure wykonywany w profesjonalnym salonie kosmetycznym z pozoru nie będzie się zbyt wiele różnił od tego z domowego zacisza. Jednak różnica polega na tym, że kosmetyczka doskonale wie jak szybko i trwale pozbyć się zrogowaceń, a także potrafi bez skazy nałożyć na paznokcie wybrany przez klientkę kolor. Takie usługi dostępne są np. w https://www.nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/dlonie-i-stopy/pielegnacja-stop. Wystarczy raz wykonać profesjonalny pedicure by poczuć różnicę. Jednak skorzystanie z tego zabiegu nie oznacza iż powinno się zrezygnować z codziennej pielęgnacji. Wręcz przeciwnie! Pedicure nie jest zabiegiem, który starcza na całe miesiące. W przypadku stóp zabiegi trzeba wykonywać regularnie. Tylko wówczas ma się szanse na utrzymanie pożądanych efektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here