Depilacja laserowa

Włoski pokrywające nasze ciało nie zawsze są mile widziane. Niestety nie są one zbyt estetyczne, a w niektórych przypadkach powodują spory dyskomfort. Mowa między innymi o stanach zapalnych, które pojawiają się na skórze, gdy włos nieprawidłowo rośnie. Jak pozbyć się niechcianego owłosienia w bezpieczny i trwały sposób?

Usuwanie włosków – poznaj popularne sposoby

Wpisując hasło „depilacja owłosienia” w wyszukiwarkę można łatwo zauważyć, że dominować będą sposoby, które z powodzeniem można wykorzystać w domowym zaciszu. Do nich należy tradycyjne zastosowanie maszynki jedno lub wielorazowej, kremu do depilacji, depilatora, pęsety, a także wosku. Ta ostatnia metoda jeszcze parę lat temu kojarzyła się jedynie z wizytami w salonie kosmetycznym, ale obecnie coraz częściej wykonuje się ją samodzielnie przy użyciu specjalnych plastrów. Wszystkie wymienione powyżej metody depilacji mają niestety jeden duży minus, którym jest trwałość uzyskanych efektów. Mowa tutaj bowiem jedynie o kilku dniach czy tygodniach w najlepszym przypadku. Do tego dochodzi jeszcze bolesność jaka towarzyszy wykonywaniu niektórych zabiegów. Tutaj z całą pewnością dominuje zastosowanie depilatora oraz wosku. To właśnie one bazują na wyrywaniu włosów z cebulką, co naprawdę nie należy do przyjemnych. Z kolei po zastosowaniu tradycyjnej maszynki do golenia efekt trwa kilka dni, a czasem tylko jeden. Wszystko zależy od indywidualnego tempa wzrostu włosa. Po takiej depilacji można także zaobserwować wrastanie włosków, które jest bardzo nieprzyjemne i może powodować pojawianie się stanów zapalnych na skórze.

Depilacja laserowa – trwałe usuwanie owłosienia

Zupełnie innym zabiegiem, na który warto się zdecydować w przypadku chęci usunięcia włosków jest depilacja laserowa. Czym się wyróżnia i gdzie można ją wykonać? Główną zaletą depilacji laserowej jest fakt, że seria zabiegów zapewnia trwałe usunięcie włosów. Nie trzeba się już wówczas martwić o przygotowanie ciała przed wizytą na basenie, nad morzem, czy też przed spotkaniem z ukochaną osobą. Depilację laserową można wykonać w dobrych salonach kosmetycznych takich jak https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/. W takich miejscach można liczyć na konsultację przed wykonaniem zabiegu. To właśnie podczas jej trwania wyklucza się ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia sesji. Do nich może należeć zbyt świeża opalenizna, przyjmowanie niektórych leków, a także spożywanie produktów odchudzających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here