Tenisówki wsuwane

Lekkie, przewiewne buty – latem to konieczność, dlatego najczęściej decydujemy się na zakup sandałów lub butów sportowych. Do niedawna kojarzone z butami dla dzieci, wsuwane tenisówki zyskują coraz większą popularność wśród dorosłych. Jakie są zalety tenisówek slip-on? Jak o nie dbać?

Wsuwane tenisówki – najważniejsze cechy

Najważniejszą zaletą tenisówek slip-on, czyli wsuwanych, jest to, że bardzo szybko się je ubiera, a brak sznurowadła eliminuje ucisk. Podczas upałów rozszerzają się naczynia krwionośne, a więc stopy mogą nieco „puchnąć”. Z tego powodu należy dobierać obuwie tak, by pozostawić odrobinę luzu.

Wsuwane tenisówki to jedne z najlżejszych butów, a ponieważ najczęściej wykonane są z bawełny albo lnu, zapewniają doskonałą wentylację. Najczęściej spotykane są czarne tenisówki, ale latem lepszą opcją są białe, ponieważ o wiele mniej się nagrzewają. Niektórzy są nawet zdania, że są lepsze od sandałów, ponieważ chronią skórę stóp przed promieniami słońca.

Jak dbać o wsuwane tenisówki?

W każdych butach z czasem mogą zacząć mnożyć się bakterie, odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach, ale przede wszystkim szkodliwe dla zdrowia. Dlatego warto raz na jakiś czas dokładnie wyczyścić tenisówki. Można zastosować specjalne środki antybakteryjne, ale dobrym pomysłem jest też wypranie ich w pralce – o ile jest wyposażona w program do prania obuwia lub ubrań sportowych. Należy jednak uważać, by nie uszkodzić butów – lepiej więc unikać zbyt wysokich temperatur lub intensywnego wirowania.

Gdzie można kupić wsuwane tenisówki?

Tenisówki typu slip-on są na tyle popularne, że bez problemu dostaniemy je w większości sklepów obuwniczych lub w internecie, np. na stronie https://pantofelek-sklep.pl/pl/bhp-tenisowki-lekkie-cichobiegi.html. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane buty. Najlepszym materiałem wierzchnim jest bawełna lub len, dobrze też, by wkładka była wyłożona podobnym surowcem. Z kolei podeszwa powinna zapewniać dobrą przyczepność do podłoża – najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest guma. Niektóre wsuwane tenisówki posiadają nawet atest, podkreślający ich właściwości antypoślizgowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here