sushi

Człowiek nie lubi stagnacji czy rutyny. Dotyczy to także kuchni. Dlatego tak często sięgamy po nieznane i obce potrawy. Dużą popularnością w Polsce cieszy się np. kuchnia japońska. Z czego to wynika?

Kuchnia japońska – za co ją kochamy?

Kraj Kwitnącej Wiśni kojarzy nam się kulinarnie przede wszystkim z sushi. Japończycy uwielbiają bowiem świeże ryby, warzywa, ryż, czy soję. Sushi początkowo było sposobem na przechowywanie mięsa. Zakopywano je w ziemi i obsypywano ryżem, dzięki czemu mogło przeczekać nawet kilka miesięcy. Współczesna wersja sushi to ryż zaprawiony octem ryżowym z dodatkami. Łączy w sobie ryby, takie jak sandacz, tuńczyk, łosoś czy sardela oraz owoce morza i warzywa. Twórcą tej potrawy jest  Hanaya Yohei, który chciał zapewnić mieszkańcom Tokio szybki i pożywny posiłek. Obecnie podaje się je w rozmaity sposób. Charakterystyczne wałeczki mogą być chociażby owinięte dodatkowo płatami sprasowanych alg. Wariantów tej potrawy jest mnóstwo. To jednak nie jedyny znak rozpoznawczy japońskiej kuchni.

Ciekawe restauracje – gdzie szukać kuchni japońskiej?

Inną potrawą, która jest niezwykle popularna w naszym kraju, jest ramen. Przypomina ona nasz rosół z bogatą gamą dodatków. Co ciekawe, ogranicza je jedynie kreatywność kucharza. Pamiętajmy, że ciekawe restauracje z kuchnią japońską możemy znaleźć w całej Polsce. W sieci bez problemu wyszukamy interesujące nas informacje. Dobry research może nam pomóc w wyborze właściwego lokalu. Jeden z nich znajdziesz pod tym linkiem https://nabe.pl/pl/. Warto zwrócić uwagę wówczas na kilka aspektów. Przede wszystkim sprawdźmy menu. Krótki i zmienny zestaw potraw z pewnością przyciągnie naszą uwagę. Ciekawe będą także te restauracje, które dbają o właściwy wystrój wnętrz. Pozwala to stworzyć wyjątkowy klimat odpowiadający japońskiej kulturze. Poszukując lokalu możemy także zwrócić uwagę na opinie znajomych czy użytkowników serwisów internetowych. Może to być bardzo pomocne przy wyborze. Sprawdźmy także, czy oferują dowóz posiłków. W niektórych sytuacjach może to się okazać bardzo cenną informacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here