Jakie wybrać buty dla dzieci po raz pierwszy

Kiedy nasze dziecko zaczyna raczkować, doskonale zdajemy sobie sprawę, że niedługo zacznie stawiać pierwsze kroki przy meblach lub chociaż próbować to robić. Na samym początku nie inwestujemy w buty dla dzieci, jednak dobrze już od samego początku wiedzieć, które modele są polecane, a na jakie warto uważać. Mimo że większość marek oferuje buty dla dzieci już od pierwszego kroczku, niektóre z nich są nieprzystosowane do tak małych stópek.

Jakie powinny być pierwsze buty dla dzieci?

Przede wszystkim – miękkie. Jest to bardzo ważne, aby podeszwa nie była ciężka i zrobiona z gumy. Dodatkowym atutem będzie fakt, że buty będą oddychające. Wiele osób kupując buty dla dzieci po raz pierwszy, patrzy również na to, czy dziecko, które ma wysokie podbicie, jest w stanie je założyć. Podeszwa buta, jak i sam but nie mogą być ciężkie. Dziecko stawia w nich często swoje pierwsze kroki, dopiero uczy się jak chodzić, dlatego nie może ich odczuwać na swoich stopach. Buty dla dzieci powinny być również kolorowe! Dzieci lubią kolory, więc bardzo chętnie włożą buty, które wyglądają jak tęcza. I nie ma znaczenia, że nie będą im pasować do koloru kurtki 😉 Przewiewne buty dla dzieci również są bardzo ważne – pamiętajmy, że do tej pory nasze dziecko chodziło na boso lub w skarpetkach. Dla niego jest to ogromna zmiana i na samym początku może nie chcieć chodzić w butach lub je ciągle zdejmować.

Jakie nie powinny być buty dla dzieci?

Grube. To jedna i najważniejsza zasada. Grube buty dla dzieci czy gruba ich podeszwa sprawiają, że dziecko mniej chętnie chodzi. Nie tylko brak chęci chodzenia jest podyktowany faktem, aby nie kupować butów ciężkich i grubych. Również fakt, że stopa dziecka dopiero się kształtuje, a przez grube podeszwy jest to niemożliwe. Buty dla dziecka nie muszą być również za kostkę. To powszechny mit, który krąży nie tylko w internecie. Oczywiście, jeśli pierwszy raz kupujemy buty dla dzieci i jest deszczowa jesień, to buty za kostkę będą dobrym rozwiązaniem. Jednak jeśli jest lato, to zdecydowanie bardziej polecane są buty, które są przewiewne, roczki lub miękkie. Takie za kostkę będą jedynie ograniczać ruchy młodego człowieka.

Buty dla dzieci, które kupujemy pierwszy raz mogą stanowić problem. Chociażby dlatego, że większość dyskontów posiada nawet te najmniejsze numery. Jednak przed upragnionymi zakupami pierwszych butów poczytajmy trochę na ich temat lub udajmy się do sklepu, który oferuje nie tylko możliwość zakupu butów, ale również fachową poradę na ich temat. Wiedza na temat zdrowych stóp naszych dzieci jest bardzo cenna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here