Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Często jednak nie wiemy, jak przygotować się do zabiegu oraz jakie są przeciwwskazania?

Laser, wosk czy krem?

Depilacja woskiem, kremem czy pastą cukrową to zabiegi, które gwarantują wysoką skuteczność, niestety wyłącznie na kilka tygodni. Trwałe usuniecie nadmiernego owłosienia jest marzenie nie jednej osoby.

Od kilkunastu lat coraz bardziej popularna jest depilacja laserowa, która do usunięcia włosów wykorzystuje wiązkę światła. Depilacja laserowa Katowice to zabieg, który działa na melaninę, która jest odpowiedzialna za pigmentację włosów. Zabieg prowadzi do zniszczenia cebulki włosa wraz z jej korzeniami.

Zabieg depilacji laserowej Katowice musi być powtarzany kilkakrotnie. Trzeba pamiętać, że włosy nie rosną równocześnie. Depilacja Katowice niszczy wyłącznie włosy w fazie wzrostu. Włos, który jest w fazie uśpienia należy usunąć w trakcie kolejnego zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Mimo, iż epilacja laserowa uznawana jest za zabieg bezpieczny istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają ten sposób depilacji.

Jednym z przeciwwskazań depilacji laserowej Katowice jest kolor włosów. Rude, siwe oraz blond włosy bardzo trudno usunąć. Depilacja jest mało skuteczna ze względu na małą ilość melaniny znajdującą się we włosach.

Kolejnym przeciwwskazaniem jest przyjmowanie leków światłoczułych. Antybiotyki, stosowane do leczenia trądzika, czy leki antydepresyjne wykluczają zabieg epilacji laserowej. Infekcje wirusowe, bakteryjne, czy grzybicze w miejscu depilacji również uniemożliwiają zabieg. Depilacja Katowice może być przeprowadzona wyłącznie, gdy pacjent jest zdrowy.

Co trzeba wiedzieć przed depilacją?

Do depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać depilacji. Udając się na zabieg należy ogolić włoski w miejscu, które będzie depilowane.

Nie wolno również stosować środków złuszczających oraz kremów do depilacji. Trzeba również pamiętać, że wyjątkowo szkodliwe jest opalanie. Miesiąc przed zabiegiem nie można korzystać z promieni słonecznych oraz solarium.

Depilacja laserowa katowice wiąże się również z rezygnacją z kremów oraz maści, których składnikiem jest retinol. Należy również zaprzestać stosowania kosmetyków z kwasami oraz zawierających witaminę A i C.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here