profesjonalne nożyczki fryzjerskie

Popularność salonu fryzjerskiego zależy w dużej mierze od umiejętności pracujących w nim osób. Doświadczenie i kreatywność w tworzeniu ciekawych fryzur z pewnością przełożą się na zadowolenie klientów takiego salonu. Oprócz pracowników istotnym elementem jest także wybranie prawidłowego wyposażenia. Chodzi nie tylko o meble i kosmetyki, ale także takie przybory jak na przykład profesjonalne nożyczki fryzjerskie. Niskiej jakości sprzęt negatywnie wpłynie na jakość oferowanych usług.

O czym pamiętać szukając optymalnych nożyczek do naszego gabinetu fryzjerskiego?

W salonach fryzjerskich używa się przede wszystkim wyjątkowo trwałych akcesoriów. Chodzi o to, aby wybrane przez nas profesjonalne nożyczki fryzjerskie posłużyły nam przez bardzo długi czas. Niskiej jakości przybory zmuszają nas do częstego wymieniania ich na nowe modele. Najlepiej wybrać nożyczki wykonane ze stali nierdzewnej. Przed zakupem warto sprawdzić, czy hartowano je z zastosowaniem technologii Friodur lub innych podobnych rozwiązań, mających na celu poprawienie wytrzymałości stali. Nożyczki stanowią prawdopodobnie najintensywniej używany sprzęt w gabinecie fryzjerskim. Każdego dnia używane są przez wiele godzin, więc bardzo ważnym parametrem jest ich waga. Zbyt ciężkie modele mogą powodować nadmierne obciążenie kciuka. Właśnie dlatego profesjonalne nożyczki fryzjerskie są na ogół stosunkowo lekkie. Oprócz wagi ważny jest także kształt nożyczek. Prawidłowo wyprofilowane otwory pozwolą na komfortowe korzystanie bez nadwyrężania dłoni fryzjera.

Czym różnią się profesjonalne nożyczki fryzjerskie od modeli przeznaczonych do użytku domowego?

Tego typu sprzęt fryzjerski powinien posiadać powłokę antyalergiczną. Dzięki temu nie trzeba zaopatrzyć się w dodatkowe profesjonalne nożyczki fryzjerskie, aby móc obsłużyć alergików. Taka powłoka efektywnie zabezpiecza naszych klientów przed alergią kontaktową. Ponieważ będziemy obsługiwać wiele różnych osób, warto rozważyć zakup modelu oferującego możliwość regulacji przy użyciu śruby. Takie nożyczki są o wiele bardziej funkcjonalne i mogą zastąpić zestaw kilku nożyczek o różnych rozmiarach. Zwykłe modele przeznaczone do użytku domowego nie posiadają mikroszlifu. Chodzi mianowicie o specjalne ząbki umieszczone na jednym z ostrzy. Ich zadaniem jest podtrzymywanie włosów w czasie strzyżenia. Dzięki temu fryzjerowi jest o wiele łatwiej ciąć proste pasma. Profesjonalne nożyczki fryzjerskie powinny posiadać taki element, jeżeli zależy nam na precyzyjnym cięciu. Takie modele są tym samym o wiele bardziej użyteczne. Mimo swojej przydatności, producenci sprzętu fryzjerskiego oferują nożyczki z mikroszlifem w całkiem przystępnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here