Czy otrzymanie kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej jest możliwe?

0
974

Kredyt konsolidacyjny to coraz popularniejszy produkt finansowy, który można znaleźć w wielu różnych bankach. Dla wielu osób to właśnie konsolidacja jest ostatnią deską ratunku i szansą na wyjście z problematycznych długów. Jeśli terminowe spłacanie rat zobowiązań zaczęło stanowić dla Ciebie duży problem i nie wiesz już skąd brać pieniądze na spłatę kilku kredytów i pożyczek jednocześnie, to kredyt konsolidacyjny jest właśnie dla Ciebie. Nasuwa się jednak pytanie, czy możliwe jest uzyskanie kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej? Na to pytanie odpowiedzą w poniższym artykule specjaliści ze strony kredyty Bydgoszcz.

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej – czy to możliwe?

Wielu dłużników, którzy myślą o tym, jak spłacić swoje długi swoje pierwsze kroki kieruje do banku. Jest to miejsce, które kojarzy nam się z możliwością zaciągnięcia dodatkowej gotówki np. na samochód, budowę domu czy właśnie spłatę długów. To prawda, banki udostępniają swoim klientom produkt, którym jest kredyt konsolidacyjny. Pieniądze uzyskane w ramach takiego zobowiązania są przekazywane na konto wcześniejszych kredytodawców i pożyczkodawców dłużnika. W ten sposób pozbywamy się starych zobowiązań i możemy zająć się spłatą tylko jednego kredytu.

Warto jednak wiedzieć, że banki nie udzielają pieniędzy każdej osobie, która się do nich zgłosi. Funkcjonowanie banków jest ściśle regulowane przez prawo, które określa m.in. zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Po złożeniu wniosku, o przyznanie kredytu konsolidacyjnego, bank z pewnością sprawdzi Twoją zdolność i historię kredytową. Zbyt niska zdolność kredytowa oraz negatywne wpisy w BIK mogą być powodem odrzucenia Twojego wniosku przez bank.

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej jest więc w banku niemożliwy lub też bardzo ciężki do zdobycia. Nie oznacza to jednak, że osoba zadłużona nie ma szans na poprawę swojej sytuacji finansowej. Kredytów i pożyczek udzielają bowiem nie tylko banki, ale także prywatne instytucje finansowe. W uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego w sektorze pozabankowym mogą Ci pomóc doświadczeni doradcy kredytowi https://kredyty-bydgoszcz.com.pl.

Konsolidacja bez zdolności kredytowej – dostępne rozwiązania

W przypadku niskiej zdolności kredytowej, a nawet negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej mogą nam pomóc prywatne firmy udzielające pożyczek. To właśnie tam można dostać kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej. Tego typu zobowiązanie działa na podobnych zasadach co te, które można otrzymać w banku – jedyną różnicę mogą stanowić koszty obu tych rozwiązań.

Pożyczka konsolidacyjna ułatwi Ci spłatę kilku różnych kredytów, ponieważ nowa rata będzie niższa i dostosowana do Twoich możliwości finansowych. Nie będziesz też musiał martwić się różnymi terminami spłaty rat. Nowy termin spłaty zostanie dostosowany do Twoich preferencji. Warto jednak głosić się do wykwalifikowanego doradcy, który znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę i pomoże w całym procesie ubiegania się o pożyczkę konsolidacyjną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here