grubasz

Zanim kupicie roślinę, dobrze jest zapoznać się z jej charakterem oraz tym, jakich warunków oraz czego od nas oczekuje. Tylko wtedy, będziecie w stanie podjąć odpowiednią decyzję. Nie każdy kwiat będzie dobrze rósł w każdym domu. Nie ma w tym nic złego.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-pielegnowac-grubosza/

Drzewko szczęścia skąd wzięła się taka nazwa?

Wyglądem Grubosz przypomina drzewko bonsai, ale wcale nim nie jest. Zyskał on miano „drzewka szczęścia” lub „drzewka pieniężnego”. Dlaczego tak jest? Tak samo jest w przypadki Pilei, która często nazywana jest pieniążkiem. Liście grubosza przypominają monety, co dla wielu jest symbolem szczęścia.

Jak często podlewać grubosza?

Grubosz nie wymaga od nas częstego podlewania i co za tym idzie sporej ilości wody. Świetnie sprawdzi się tu zasada „mniej znaczy więcej”. Uważajcie, aby go nie przelać, ponieważ może to być dla niego tragiczne w skutkach.

Podlewanie powinniście dostosować do klimatu, który panuje w waszym domu. Jeśli macie dość ciepło w mieszkaniu ( termometr pokazuje ponad 20 stopni), to podlewajcie roślinkę raz na dwa tygodnie. W przypadku niskiej temperatury jedynie raz na miesiąc.

W jakim miejscu powinien stać drzewko szczęścia? 

Na pewno złą opcją będzie stawiane Grubosza w okolicach grzejnika, kominka czy też pieca. Dla tej rośliny będzie to coś okropnego. Będzie jej tam za gorąco. Sprawi to, że roślina utraci swój piękny kolor, a dodatkowo nie będzie odpowiednio rosła. Idealnym miejscem jest dla niego miejsce słoneczne. Doniczkę z kwiatem postawcie na parapet okna wschodniego lub zachodniego.

Grubosz – czym go nawozić?

Grubosza, podobnie jak większość roślin, należy także nawozić. Do jego prawidłowego funkcjonowania sama woda nie wystarczy. Raz w miesiącu lepiej jest użyć specjalnego nawozu do kaktusów lub sukulentów. Dostaniecie go, dosłownie wszędzie w każdym większym sklepie. Kiedy natomiast używać nawozu? Nie można robić tego oczywiście przez cały rok, powinno się robić to od wiosny do jesieni. W okresie zimowym nawóz najlepiej odstawcie do szafki.

Zobacz też: http://glamourlook.pl/drapak-dla-kota-diy-jak-go-zrobic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here