Trwałe przedłużanie i zagęszczanie rzęs – jaką metodę wybrać?

Zabiegi upiększające cieszą się ogromną popularnością. Odkąd weszła do naszego kraju moda na przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs, mnóstwo kobiet chętnie poddaje się zabiegowi. Szczególnie polecany jest on kobietom o rzadkich rzęsach, które mogą uzyskać niebotyczne efekty pięknych, gęstych, wydłużony oraz idealnie podkręconych rzęs.

Metody trwałego przedłużania i zagęszczania rzęs

Każda kobieta chce wyglądać nieskazitelnie pięknie. Dbamy o swój wygląd, nie tylko sięgając po rozmaite kosmetyki do makijażu, ale także chętnie wykonujemy wiele zabiegów upiększających. Tych, którzy chcą zadbać o swoje dłonie, odsyłamy do innego poradnika, który zdradza tajniki zdrowych i zadbanych paznokci, który znajdziecie pod tym linkiem: http://www.green-field.pl/zdrowe-paznokcie-jak-je-pielegnowac/, a kobiety zainteresowane oprawą oka, zapraszamy do dalszej lektury.

Rozróżnia się kilka metod, dzięki którym można wydłużyć oraz zagęścić rzęsy. Najpopularniejsza metoda to 2D, czyli przedłużenie rzęs w proporcji 2:1. Polega ona na doczepieniu dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej. Daje to przedłużone, idealnie podkręcone rzęsy oraz znacznie gęstsze.

Dla kobiet poszukujących znacznie większej obfitości, polecamy metody 3D oraz 4D. Zabieg polega na doczepieniu analogicznie 3 lub 4 rzęs do jednego, naturalnego włoska na powiece. W ten sposób uzyskamy silnie wydłużone, niebotycznie podkręcone oraz bardzo gęste rzęsy.

Czy zabieg daje dożywotni efekt?

Niestety nie, choć określenie trwałe przedłużanie rzęs może być przez wiele kobiet mylnie interpretowane. Jeśli mówimy o trwałym przedłużeniu i zagęszczeniu, to mamy na myśli efekt, który utrzymuje się do kilku tygodni. To, na jak długo utrzyma się na naszych rzęsach, zależy od cyklu życia danego włoska. Jak wiemy, wszystkie włoski na ludzkim ciele rosną w różnym tempie i z czasem wypadają, a na ich miejsce rosną kolejne. Tak samo dzieje się z rzęsami, po pewnym czasie rzęsa wypada i na jej miejsce wyrasta nowy, silny włosek. W przypadku gdy naturalna rzęsa, na której wykonano zabieg przedłużania wypadnie, wraz z nią wypadają doczepione, sztuczne rzęsy. Dlatego też zabieg trzeba powtarzać i nie daje on dożywotnich efektów.

Nasuwa się zatem pytanie, dlaczego salony oferujące przedłużanie rzęs w Łodzi mają w swoich ofertach to słowo? Odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ istnieją również metody znacznie mniej trwałe, niż te opisane powyżej. Są tzw. szybkie rzęsy, czyli zabiegi przedłużające i zagęszczające rzęsy w zaledwie 30 minut! Dają podobne efekty, ale utrzymują się zaledwie do 2 tygodni. Dlatego też profesjonalnie przedłużone i zagęszczone rzęsy opisanymi wcześniej metodami nazywa się trwałym przedłużaniem i zagęszczaniem rzęs.

Reasumując, warto podkreślić, że decydując się na zabieg, niezwykle ważne jest znalezienie profesjonalnego gabinetu. To zabieg wymagający precyzji i doświadczenia, nie powinna go wykonywać osoba bez wiedzy i kursów.

Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here