Powody, dla których warto wysłać dziecko na półkolonie

Gdy wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe czy wakacje, warto odpowiednio wcześniej zaplanować czas dziecku. W ostatnich latach bardzo modne stały się półkolonie, czyli codzienne, kilkugodzinne zajęcia, podczas których dziecko ma zapewnioną opiekę, wyżywienie, a przede wszystkim świetną zabawę. Dlaczego warto zapisać na nie swoją pociechę?

Czas zorganizowany

Ferie to bardzo często powód do obaw, bowiem, nie ulega wątpliwości, że nie każdy rodzic jest w stanie zapewnić opiekę dziecku w ciągu całego dnia. W tym natomiast mogą pomóc półkolonie. Dziecko spędza czas ze swoimi rówieśnikami, bawiąc się, a także zdobywając nowe umiejętności. Każdy dzień jest odpowiednio zaplanowany, od porannych zajęć po posiłki, a także wyjazdy. Każdy rodzic otrzymuje dokładną rozpiskę na cały tydzień, w której zawarty jest plan dnia, a także informacje w co należy zaopatrzyć dziecko.

Zabawa połączona z edukacją

Na półkoloniach maluch uczy się poprzez zabawę. Ma do wyboru zajęcia artystyczne, językowe, sportowe, taneczne i wiele innych. Kluczowa jest jednak ich tematyka, nie warto wysyłać dziecko na zajęcia, których nie lubi, ponieważ nie będzie chciało w nich uczestniczyć. Jeżeli więc maluch nie wyrywa się do rysowania i malowania, a raczej woli skakać i biegać, warto wybrać zajęcia o tematyce sportowej. Na półkoloniach każdy nawiązuje nowe przyjaźnie, ale przede wszystkim rozwija swoje zainteresowania i zdobywa nowe umiejętności.

Dziecko pod kontrolą

Zaletą półkolonii jest to, że wszystkie zajęcia odbywają się w mieście rodzinnym malucha. Dlatego też, jest to najlepsze rozwiązanie dla rodziców, którzy nie chcą jeszcze posyłać swojej pociechy na samodzielny wyjazd. Zajęcia te są odpowiednie przede wszystkim dla mniejszych dzieci, które nie są gotowe na rozłąkę z rodzicami. Ponadto, jest to ulga dla dorosłych, którzy w każdej chwili mogą sprawdzić, jak ma się ich pociecha.

Samodzielność

Jest jeszcze jedna ważna kwestia, która bardzo przemawia za wysyłaniem dziecka na półkolonie, mianowicie jest nią uczenie się samodzielności. Dziecko znajduje się w nowym otoczeniu, gdzie musi radzić sobie w trudnych sytuacjach. Nabiera pewności i samo przekonuje się, że nowe sytuacje nie są takie straszne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here