Jak zostać samodzielnym skoczkiem spadochronowym

Spadochroniarstwo to bardzo ciekawy sport. Jest wielu chętnych i odważnych ludzi, którzy ze spadochroniarstwa uczynili swoją pasję. Jednak by być odpowiedzialnym spadochroniarzem trzeba się tego nauczyć i wyzbyć się wszelkich lęków. Sport ten może być bezpieczną i ciekawą pasją niejednego amatora podniebnych lotów, może być przyjemną formą rozrywki.

Początki

Jeśli ktoś ma chęć zajmować się sportem spadochronowym dobrze by było by najpierw zaczął się szkolić. Spadochroniarzem nie zastaje się ot tak, dzisiaj chcę a jutro będę już skakał ze spadochronem. Szkolenia AFF to forma szybkich i intensywnych szkoleń, podczas których dany student otrzymuje wiedzę teoretyczną i możliwość odbycia kilku skoków.Uczestnicząc w takim szkoleniu liźnie się trochę spadochroniarstwa i dzięki temu można się też określić. Czy chce się uprawiać ten sport czy też nie.

Treść kursu

Szkolenia AFF to część teoretyczna, podczas której poznaje się teoretyczną wiedzę o spadochronie, jego budowie, skokach spadochronowych, ich zasadach, procedurach, zasadach lądowania. Ogląda się filmu, omawia się je i przygotowuje się do części praktycznej.Następna część kursu to część praktyczna, podczas której oddaje się już rzeczywiste skoki. Najczęściej skacze się z wysokości 4000 metrów, pierwsze dwa skoki są przy asekuracji dwóch instruktorów a następne skoki są w obecności już jednego instruktora.Wszystkie skoki są filmowane, dzięki temu można zauważyć swoje błędy, które powinny być eliminowane podczas kolejnych skoków.

Co dalej?

Każde szkolenie AFF kończy się egzaminem. Jednak pozytywnie ukończony egzamin nie pozwala na wykonywanie samodzielnych skoków od razu. Od tej chwili aż do 50 tego skoku, początkujący spadochroniarz musi skakać z instruktorem. W otrzymanej na egzaminie książeczce skoków, wpisuje się wszystkie swoje wykonane skoki a po 50 tym skoku należy złożyć podanie o wydanie Świadectwa Kwalifikacji.

Gdzie organizowane są szkolenia?

Szkolenia AFF organizowane są przez dane aerokluby, które organizują również pobyty i noclegi dla uczestników danych szkoleń. Cały sprzęt spadochronowy jest własnością organizatory toteż nie ma potrzeby uczestniczenia w kursie z własnym sprzętem. Instruktorzy takich szkoleń jeszcze długo po szkoleniach są pomocni i służą swoją wiedzą studentom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here