Nie tylko w odcieniach zieleni - fototapety z drzewami

Przyroda od zawsze służyła za źródło inspiracji dla projektantów ozdób domowych. Nic dziwi więc, iż również drzewa stały się ich obiektem zainteresowania. Wizerunki tych roślin świetnie sprawdzają się na różnych rodzajach dekoracji. Szczególnie duży potencjał wydaje się posiadać jednak jeden ich typ – fototapeta. Drzewa są motywem, który pojawia się na bardzo wielu wzorach, różniących się od siebie zarówno kolorami, jak i stylistyką. Dzięki temu dekoracje z nimi pasować będą do licznych aranżacji – w tym tych aktualnie najmodniejszych. Z przyjemnością podpowiemy Wam, jak może pomóc w udekorowaniu wnętrza wpisującego się w najnowsze trendy taka fototapeta. Drzewa są motywem ponadczasowym – nie pomijajmy więc ozdób z nimi nadchodzącym sezonie!

Nawiązująca do kolorów przyrody fototapeta: drzewa do sypialni

drzewa do sypialni

https://redro.pl/fototapety/temat/drzewo/

Projektanci wnętrz są zgodni w kwestii trendów będących aktualnie w modzie. Jednym z nich jest oparcie domowych aranżacji o intensywne, wyraziste i żywe kolory. Pozornie mogłoby wydać się więc, iż dekoracje z drzewami nie pasują do tych założeń. W końcu niemal wszystkie utrzymane są w odcieniach zieleni oraz brązów… Nic bardziej mylnego! Podczas przeglądania fototapet z drzewami z pewnością traficie między innymi na pełne kolorów wzory jesienne. Nie mniej barwne potrafią być ozdoby inspirowane lasami tropikalnymi. Charakterystyczną kolorystyką uwagę zwracają na siebie również fototapety z brzozami, a także dekoracje z drzewami przysypanymi śniegiem. Te dwie ostatnie opcje to jednak propozycje do nieco innego typu aranżacji, o czym opowiemy Wam później. Fototapety z barwnymi drzewami (na przykład japońską wiśnią – Sakurą) będą idealnym dopełnieniem modnej sypialni o kolorowych ścianach. Na ten moment triumfy święcą aranżacje monochromatyczne – warto więc skorzystać z tego tropu dekoracyjnego. Dopasowując fototapetę do dominującej tonacji w naszej sypialni uzyskamy spójny, ciekawy oraz niezwykle atrakcyjny efekt. Co więcej będziemy również odczuwać satysfakcję, iż pozostajemy w zgodzie z najaktualniejszymi trendami wnętrzarskimi.

Pogodna fototapeta – drzewo dla dzieci

drzewo dla dzieci

https://redro.pl/fototapety

Niezwykle modne w tym sezonie są również aranżacje inspirowane światem przyrody, naturalnymi materiałami, szeroko rozumianą ekologią. Na wystrój w tej stylistyce możemy pozwolić sobie w wielu pomieszczeniach. Szczególnie pasuje on jednak do tych wnętrz, którym chcielibyśmy nadać spokojny, subtelny i przytulny charakter. Dobrym przykładem tego rodzaju otoczenia jest między innymi pokój dziecięcy. W tym konkretnym wnętrzu z pewnością warto rozważyć stworzenie aranżacji  inspirowanej naturą, której głównym elementem będzie fototapeta z drzewem. Aby pozostać estetycznie blisko przyrody, powinniśmy ograniczyć się do wzorów o klasycznej kolorystyce. W tym przypadku warto odłożyć na bok wyraziste barwy i kontrasty, pozostając przy spokojnych tonacjach – różnorodnych (najlepiej pastelowych) odcieniach zieleni. Dzięki temu finalny efekt przełoży się na niezwykle komfortową atmosferę całego pomieszczenia. Zwykle dobrym wyborem są również wizerunki drzew na jasnym tle. Takie ozdoby gwarantują bowiem, iż pokój dziecięcy pozostanie pogodny i radosny. Stworzoną kompozycję warto dodatkowo uzupełnić innymi ozdobami dopasowanymi kolorystyką oraz stylistyką do wybranej przez nas fototapety. Utrzymanie aranżacji w jednolitej, naturalnej kolorystyce sprawi, iż pomieszczenie będzie prezentować się stylowo, przemyślanie oraz gustownie. A co najważniejsze – znakomicie wpisze się w modny nurt eko.

Fototapety z drzewami jako dodatek do stylistyki skandynawskiej

Fototapety z drzewami

Choć moda na mieszkania urządzone w stylu skandynawskim liczy sobie już kilka lat, to jednak eksperci przewidują, iż szczyt jej popularności jest wciąż przed nami. Ponieważ większość aranżacji tego rodzaju cechuje minimalizm estetyczny, to znalezienie do nich spójnych dekoracji bywa czasem problematyczne. Fototapety z drzewami są jednak w stanie w ciekawy sposób uatrakcyjnić tego typu aranżacje bez odstępstwa od zasad stylistyki. W przypadku wnętrz skandynawskich uwagę powinniśmy zwrócić na wzory bazujące nie na zdjęciach, a na ilustracjach. Znacznie lepiej wkomponują się one w pastelowe, stonowane otoczenie. Dobrym wyborem mogą być między innymi wspomniane już wcześniej fototapety z brzozami lubi lasem przykrytym śniegiem. Warto również zwrócić uwagę na dekoracje z drzewami iglastymi. Wszystkie te motywy idealnie łączą się bowiem z estetyką skandynawską. Jeżeli więc planujemy urządzenie modnego mieszkania właśnie w tym stylu, to graficzna fototapeta z motywem drzewa może stanowić doskonały punkt wyjścia do stworzenia większej, kompletnej aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here