Naklejki do sypialni – pomysł na wystrój jak ze snów!

Wyobraźmy sobie, że każdego dnia budzimy się w sypialni, która zachwyca nas swoim wyglądem i dzięki temu wprowadza nas w znakomity humor – bez względu na to, że pogoda za oknem nie zachwyca, a my musimy stawić czoła poniedziałkowym obowiązkom. Jest to jak najbardziej możliwe, a do osiągnięcia takiego efektu potrzebna nam jest łatwa w montażu naklejka. Tylko tyle, by osiągnąć naprawdę wiele!

Być może nie każdy słyszał o takiej ozdobie, bo częściej proponuje się dobrze wszystkim znane fototapety. Tymczasem jeśli zależy nam na metamorfozie wnętrza, do której nie musimy się specjalnie przygotowywać, to właśnie naklejka jest najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest ona samoprzylepna. Oznacza to, że nie musimy kupować dodatkowego kleju ani smarować nim ściennej dekoracji, dzięki czemu znacznie przyspieszamy proces metamorfozy wnętrza i unikamy ryzyka, że podczas klejenia ubrudzimy pokój. Co więcej, w przeciwieństwie do fototapet naklejki możemy umieścić nie tylko na ścianie, ale także wszelkich innych gładkich powierzchniach. Jakich? Poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji na pomysłowe wykorzystanie naklejki do sypialni.

Zamiast efektownego zagłówka

Nasze aranżacyjne propozycje rozpoczniemy od pomysłu na naklejki na ścianę do sypialni nad łóżko. Przyklejenie ozdoby w tym miejscu pozwoli nam nie tylko odmienić wygląd pokoju, ale jednocześnie sprawi, że samo łóżko będzie się o wiele efektownej prezentować. Jeśli nie mieliśmy do tej pory eleganckiego zagłówka to oryginalne przedstawienie na ścianie stanie się doskonałą alternatywą. Dzięki temu, że wzór nie musi pokryć całej ściany, lecz wystarczy, że stanie się dekoracyjnym akcentem, montaż ozdoby pójdzie nam błyskawicznie. Odpowiedzmy sobie teraz na pytanie, co może się znaleźć na naklejce. Możliwości mamy naprawdę wiele.

  • Floralne motywy – kwiatowe wzory to pomysł na ponadczasowy wystrój. W zależności od tego, w jakim stylu urządziliśmy sypialnię, możemy sięgnąć po inny typ przedstawienia. Dużą popularnością cieszą się malarskie kompozycje, minimalistyczne w wyrazie rysunki lub ilustracje w duchu retro przypominające ryciny w dawnych atlasach botanicznych.

floralne motywy

https://myloview.pl/naklejki/wg-wnetrz/sypialnia/

  • Pogodny cytat – jeśli chcemy sobie zagwarantować udany poranek, świetnym rozwiązaniem będzie typograficzna naklejka z optymistycznie nastrajającym hasłem. Nasza propozycja to: „A smile is the prettiest thing you can wear”, „Be yourself – everyone else is already taken” lub „Wake up and be awesome”.
  • Ludowy ornament – folkowy motyw z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto lubi kolorowe akcenty dekoracyjne. Choć mogłoby się wydawać, że taka naklejka sprawdzi się tylko w rustykalnej aranżacji, to chcemy zapewnić, że możemy po nią sięgnąć także wtedy, gdy chcemy nadać przytulnego charakteru współczesnej stylizacji. Eklektyczne wnętrza są teraz w modzie!
  • Geometryczny wzór – w minimalistycznej sypialni świetne okażą się geometryczne kompozycje, które ożywią wystrój, ale pozwolą nam jednocześnie zachować oszczędny klimat aranżacji. Miłośnikom kultury Dalekiego Wschodu proponujemy hinduską mandalę, a wszystkim, którzy chcą poczuć bliskość natury, wizerunek zwierzęcia przypominający figurkę origami.

Drugie życie kilkuletnich mebli

Drugie życie kilkuletnich mebli

https://myloview.pl/naklejki/

Na początku powiedzieliśmy, że naklejki w przeciwieństwie do fototapet możemy umieścić nie tylko na ścianie i teraz rozwiniemy ten wątek. Dzięki temu, że ozdoby te są samoprzylepne, będą się trzymać na różnego rodzaju gładkich powierzchniach. Oznacza to, że sprawdzą się perfekcyjnie do odświeżenia dotychczasowych mebli. Jeśli znudził nam się ich dotychczasowy wygląd lub przeprowadziliśmy w międzyczasie metamorfozę pokoju i przestały pasować do nowej stylizacji, zmienimy je w mgnieniu oka za pomocą efektownego wzoru. Dzięki temu, że nie musimy wymieniać mebli, możemy być bardziej eko i to właśnie za sprawą naklejki do sypialni. Styl skandynawski w postaci minimalistycznych deseni to znakomita propozycja do nowocześnie urządzonego wnętrza. Jest to jednak tylko jedna z wielu możliwości. W przypadku eleganckiej stylizacji świetne okażą się wzory w duchu Art Deco lub imitacja drogocennego marmuru, a w eklektycznie urządzonej sypialni ciekawym pomysłem będą kolorowe mozaiki.

Drzwi do całkiem nowej aranżacji

Drzwi do całkiem nowej aranżacji

Naklejki możemy także wykorzystać w nietypowy sposób, ozdabiając nimi drzwi do sypialni. Przyczyna może być podobna, jak w przypadku zmiany wyglądu mebli – jeśli przemalowaliśmy pokój i ich kolor już nie pasuje do wystroju, za pomocą ciekawego wzoru dopasujemy je do aktualnej aranżacji. Miłośnikom naprawdę ciekawych wnętrz z pewnością spodobają się naklejki w formie przedstawień 3D. Kompozycje o przestrzennym charakterze staną się niezwykle wyrazistym akcentem dekoracyjnym, który zmieni dotychczasową sypialnię nie do poznania. Taka ozdoba sprawi, że drzwi zamienią się we wrota do całkiem innej aranżacji. Iluzja optyczna, igrając z naszym zmysłem wzroku, spowoduje, że będzie to przedstawienie, które każdego dnia będzie nas zaskakiwać z taką samą mocą jak za pierwszym razem.

Samoprzylepną naklejkę zamontujemy w mgnieniu oka, a nową jakością wnętrza będziemy się cieszyć przez kolejne lata. Jeśli więc marzymy o odświeżeniu sypialni, tutaj znajdują się najlepsze pomysły!

Tekst przygotowany we współpracy z Myloview.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here