Modny makijaż- modelowanie różem

Róż do policzków to jeden z najistotniejszych elementów makijażu w ogóle. Dzięki niemu twarz nabiera zdrowego i młodzieńczego wyglądu. Dobrze nałożony róż działa niczym najlepszy lifting, ponieważ można za jego pomocą delikatnie i subtelnie skorygować kształt i owal twarzy. Ale nadmierne używanie różu do policzków niesie za sobą również spore ryzyko. Jeśli nałożymy go nieumiejętnie lub użyjemy nieodpowiedniego odcienia efekt może pozostawiać wiele do życzenia. Jaki kosmetyk najlepiej wybrać oraz jak nakładać róż, aby osiągnąć efekt odmłodzenia i świeżości?

W drogeriach znajdziemy róż do policzków w bardzo wielu formach. Najpopularniejszy jest róż w kamieniu lub róż w kamieniu wypiekany. To bardzo wygodna forma, którą aplikuje się szybko i najłatwiej. Dzięki tej bezpiecznej formie jest też najmniej ryzykowny, ponieważ produkt w kamieniu nie ma dużej pigmentacji. Istnieją też na rynku róże w formie sypkiej. Taki kosmetyk wyglądem przypomina zwykły puder i aplikuje się również w ten sam sposób. Tu jest już nieco trudniej, gdyż ten typ produktu wymaga większych umiejętności w nakładaniu, ponieważ ma znacznie większą pigmentację. Róże w płynie i w musie nadają się szczególnie dla osób o cerze suchej. Przy ich aplikacji należy pamiętać, aby nakładać róż zaraz po podkładzie bez uprzedniego przypudrowania twarzy. W przeciwnym razie kosmetyki mogą się rozwarstwiać i cały makijaż będzie wyglądał bardzo nieestetycznie.

Umiejętnie dobrany do kolorytu cery róż może wspaniale dopełniać codzienny makijaż. Cera muśnięta różem wygląda zdrowo, młodo i świeżo. Za pomocą różu można również podkreślić kształt twarzy lub odpowiednio ją wymodelować. Dlatego zaleca się, aby w aplikacji różu zachować umiar i stosować odpowiednie techniki. Nadmiar różu może wyglądać karykaturalnie podobne jak odcień, który gryzie się z karnacją cery. Jeśli jesteśmy kobietami o jasnej i chodnej karnacji róż również powinien mieć zimną tonację. Natomiast dla kobiet o ciepłej, brzoskwiniowej, karmelowej cerze najlepiej wybrać odcień o ciepłej tonacji z domieszką brązu lub pomarańczy. Zawsze wart porównać w drogerii kilka odcieni różu, aby wybrać ten właściwy.

Liczy się również sposób nakładania kosmetyku. Stara, tradycyjna metoda, zalecana niegdyś przez profesjonalnych makijażystów, polegająca na aplikacji różu na środku policzka, odchodzi już do lamusa. Polega ona na tym, że przed nałożeniem kosmetyku należy uśmiechnąć się i musnąć różem sam środek policzka. Niestety taka metoda niesie ogromne ryzyko, ponieważ można w ten sposób nałożyć róż zbyt nisko lub zbyt blisko nosa. W pierwszym wypadku twarz niestety będzie wydawać się starsza i zmęczona. W drugim zaś przypadku będzie się wydawać, że mamy gorączkę. Najlepszą metodą nakładania różu jest aplikacja kosmetyku wzdłuż linii kości policzkowej. Wówczas policzki wydadzą się nieco bardziej uniesione, a cała twarz szczuplejsza. Można również nałożyć odrobinę różu na powieki, aby pięknie scalić cały makijaż. Róż może być matowy, ale jeśli chcemy nieco większego blasku, warto zainwestować w taki z połyskującymi drobinkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here