kocyk do wózka

Jesień i zima wcale nie muszą oznaczać braku spacerów dla najmłodszych dzieci. Trzeba tylko zadbać o wybór odpowiedniego wózka, a także wyposażenie go we właściwe akcesoria. Niezmiernie przydatny bywa na przykład wygodny i ciepły śpiworek do wózka. Oprócz niego każdy rodzic powinien zainwestować również w praktyczne kocyki.

Na tych drugich chcemy się dziś skupić, żeby pokazać, jak znaleźć najlepszy produkt na zimę. Dzięki temu maluchy będą zawsze podróżowały w cieple i komforcie.

Kocyk na zimę vs. kocyk na lato – z czego się je wykonuje?

Kocyk to jeden z podstawowych elementów wyposażenia, który przydaje się w domowym wnętrzu oraz podczas spaceru. Jeśli jednak szuka się właściwego produktu do okrywania dziecka podczas wypraw w plener, trzeba przede wszystkim uwzględniać porę roku. Nieco inne oczekiwania ma się bowiem wobec kocyków na lato, niż ich zimowych odpowiedników.

Czym zatem powinny się różnić? Okrycia letnie przede wszystkim są znacznie cieńsze. Wykonuje się je z materiałów o luźnym splocie, przewiewnych, które nie doprowadzą do przegrzania dziecka. W tej roli idealnie sprawdzają się kocyki bawełniane, muślinowe lub bambusowe.

Koce do wózka na zimę powinny być bardziej mięsiste, grubsze i cieplejsze. Na nich bowiem w dużej mierze spoczywa obowiązek zabezpieczenia maluchów przed wychłodzeniem nawet w mroźne dni.

Co zatem powinno wyróżniać kocyki na zimę?

Do czego przydaje się kocyk w wózku?

Kocyk w wózku to dodatkowe okrycie, dzięki któremu rodzice zyskują pewność, że maluch nie zmarznie podczas spaceru w zimowe dni. Kocyki dają komfort i sprawiają, iż dziecko podróżuje w naprawdę przyjemnych warunkach.

Wiele modeli praktycznych, nowoczesnych kocyków wykonuje się z mięsistych, miękkich w dotyku tkanin, dzięki czemu równocześnie spełniają one rolę przytulanki dla malucha, co jeszcze bardziej poprawia komfort podróżowania. Można je znaleźć w sklepie https://www.wozki-foteliki.pl/.

Co musi wyróżniać dobry kocyk do wózka?

Kocyki to produkty wykorzystywane każdego dnia w wózkach, jak i w domach. Dzieci mają z nimi bezpośredni kontakt, dlatego też powinny być to przedmioty z materiałów optymalnej jakości, posiadające wszelkie certyfikaty, gwarantujące najwyższe bezpieczeństwo codziennego użytkowania.

Praktyczne kocyki do wózka powinny być przyjemne w dotyku i miękkie. Nie mogą podrażniać delikatnej skóry dziecka. Warto postawić na produkty z tkanin łatwych do utrzymania w czystości. Wiadomo przecież, że podczas spaceru zimową porą łatwo może dojść do zabrudzenia kocyka. Odpowiednia tkanina powinna dać się łatwo oczyścić i nie wchłaniać zbyt mocno wody. Dzięki temu kocyk uda się sprawnie wyprać i wysuszyć w ekspresowym tempie.

Najpopularniejsze kocyki na zimę – co może się sprawdzić w wózku?

Istnieje wiele, mocno zróżnicowanych typów kocyków do wózka. Które z nich sprawdzają się najlepiej? Rodzice chętnie decydują się na produkty:

• pluszowe,

• polarowe,

• welurowe.

Plusz to niezmiernie popularna tkanina, wykorzystywana powszechnie właśnie jako materiał na kocyki do wózków. Jest niezmiernie miła w dotyku i ciepła. Umieszczenie jej we wnętrzu wózka poprawia komfort dla malucha i otula go ciepłym kokonem. Dzięki temu dziecko nie zmarznie nawet w bardzo chłodne dni.

Drugim przyjaznym rozwiązaniem są koce z polaru, o sporych właściwościach termoizolacyjnych. Sprawiają, że w wózku robi się ciepło i przytulnie. Tkanina jest niezmiernie lekka, miękka, przyjazna dla skóry. Warto pamiętać o tym, że produkty z polaru można łatwo wyprać w pralce i szybko wysuszyć.

Na koniec zostawiliśmy jeszcze jeden typ kocyków, które choć nie należą do najczęściej wybieranych, to również gwarantują komfort nawet w chłodniejsze dni. Kocyki z weluru są delikatne i miękkie. Gwarantują przy tym przyjemne ciepło wewnątrz wózka. Świetnie sprawdzają się jako okrycie od jesieni aż do wiosny.

Kocyki do wózka dziecka – estetyczny zawrót głowy

Kocyki do wózków to nie tylko przedmiot o walorach praktycznych, zapewniający ciepło maluchom nawet podczas szczególnie mroźnych dni.

Tego typu produkty stanowią bowiem również ciekawą dekorację. Kocyki z polaru, pluszu i weluru występują bowiem w wielu rozmiarach i kolorach. Dzięki temu można łatwo dopasować je do niemal każdego wózka.

W ten sposób łączy się najwyższą funkcjonalność i gwarancję bezpieczeństwa dla dziecka z estetyką. A to wszystko udaje się uzyskać, gdy zastosuje się właśnie odpowiednie kocyki do wózka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here