Fantastyka

Książki fantasy dla młodzieży cieszą się dużą popularnością. Młodych ludzi niekiedy bardzo ciężko zagonić do czytania. Nie ma się czasem czemu dziwić, ponieważ mają oni dostęp do wielu nowoczesnych wynalazków, jak chociażby smartfony i laptopy. Niektóre książki mają zbyt małą siłę przebicia. Na szczęście jest fantastyka, dzięki której można przebić się do wspaniałej krainy bezkresnych marzeń. Jakie książki z gatunku fantasy mogą czytać młodzi ludzie?

„Cud, Miód, Malina”

Książki fantasy dla młodzieży tworzone są przez różnych autorów. Jedną z nich jest Aneta Jadowska – autorka, która od dawna związana jest z Toruniem, chociaż przyszła na świat w zupełnie innym miejscu. Pisarka, która ma na swoim koncie wiele fantastycznych dzieł, tym razem zaprasza do świata niezwykłych kobiet. Tak, jest to książka, która jest typowo dedykowana wszystkim młodym paniom. Wiedźmy z rodu Koźlaków pokażą, że każdy może na nie liczyć. Co prawda, z kobietami, które zamieszkują Zielony Jar lepiej nie zadzierać, ale jeżeli potrzeba, to zawsze można liczyć na ich pomoc. Nawet wtedy, kiedy twojego „eks” będzie trzeba zamienić w kozła, bo tak ci podpadł. Albo wtedy, kiedy ktoś bliski przegra duszę z diabłem. W takich sytuacjach też pomagają, ponieważ wiedźmy z tego rodu mają nadprzyrodzone zdolności i doskonale wiedzą jak je wykorzystywać. To książka dla wszystkich kobiet, które czują w sobie magiczną moc. Coś w tym jest. Warto więc poznać inne, niezwykłe kobiety, które zawsze potrafią wspólnie zjednoczyć siłę i hart ducha.

„Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu”

John Flanagan zaprasza do tego, aby poznać kolejne książki fantasy dla młodzieży. Jeżeli ktoś lubi akcję, fantastyczne przygody w dawnych czasach to koniecznie powinien poznać całą serię „Zwiadowcy”. Nie tylko tom pierwszy. Część pierwsza opowiada historię młodego Willa, który wychowywał się w sierocińcu. W skrytości ducha marzył o tym, aby zostać dzielnym rycerzem przy boku swojego króla. Ma nadzieję, że uda mu się to marzenie spełnić, ale Dzień Wyboru zmienia to wszystko. Młody Will staje się członkiem elitarnego zakonu, czego chłopiec w ogóle nie rozumie. Uważa, że nie pasuje do tego miejsca. Sam nie jest pewny dlaczego tajemniczy Halt wybrał właśnie jego. Już niedługo Will będzie mógł poznać odpowiedź na swoje pytanie – o ile uda mu się przejść próby, jakie na niego czekają w najbliższym czasie. Czy to możliwe, że w jego przypadku los się pomylił? A może to właśnie los wie lepiej od niego? Przygód tutaj młodym czytelnikom na pewno nie zabraknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here