Koperty kurierskie – dostępne rodzaje, przeznaczenie, rozmiary

0
743

Sprzedaż towarów stawia szczególnego wymagania wobec osób przygotowujących przesyłkę. Są oni zobowiązani do zabezpieczenia paczki, w sposób gwarantujący jej dotarcie na miejsce bez poniesienia szkody. W tym celu korzysta się z etykiet informacyjnych, wypełniaczy, folii zabezpieczających, a także dedykowanych do przesyłek kopert kurierskich.

Bezpieczny transport w kopertach kurierskich

W porównaniu do kopert pocztowych koperty kurierskie są wykonane z innych materiałów. Zamiast papieru, najczęściej stosuje się koperty kurierskie foliowe, zabezpieczających przed zerwaniem i odporne na wilgoć. Wykonane są z różnych odmian polietylenu o niskiej gęstości, w dużym stopniu miękkiego i giętkiego. Właściwości te zachowuje nawet w temperaturze 40 stopni C. poniżej zera.

Dzięki dużej elastyczności są odporne na uszkodzenia i rozerwanie, świetnie amortyzując oddziałujące na nie siły fizyczne. W ten sposób chronią znajdujące się w środku przedmioty przed uszkodzeniem. Za najwytrzymalsze uchodzą folie o grubości 50 my, o dodatkowo zwiększonej odporności na oddziaływania zewnętrzne. Warto podkreślić, że koperty kurierskie foliowe są wykonane zazwyczaj z kilku warstw folii, które są w pełni biodegradowalne.

Oprócz samego materiału ważny jest także sposób zamykania folii. Przeglądając dostępne koperty kurierskie foliowe, warto wybierać szczególnie te, w których zastosowane zamknięcie samoklejące. Jest w pełni odporne na oddziaływanie wilgoci oraz szczelne.

Koperty kurierskie foliowe – najpopularniejsze rozmiary

Kopert kurierskich najczęściej używa się do transportu przesyłek oraz dokumentów: listów przewozowych, faktur, umów, kart gwarancyjnych oraz licznych innych. Z tego powodu, oferta dostępnych kopert kurierskich jest bardzo szeroka i obejmuje produkty o rozmaitych rozmiarach. Z pewnością znajdziesz kopertę, w której zmieścisz zarówno kartę bankową, jak i książkę, laptopa lub odzież.

Najmniejsze dostępne koperty kurierskie mają rozmiary 190×250 mm. Jest nieco większy niż rozmiar typowej koperty pocztowej, wykorzystywanej na przykład do wysyłania kartek pocztowych. Rozmiar największy to natomiast 790×690 mm. i jest stosowany do dużych przesyłek.

Cena koperty kurierskiej foliowej oraz dodatkowy asortyment

Osobom zainteresowanym zamawianiem dużej ilości kopert kurierskich polecamy zwrócenie uwagi na różnicę w cenie pomiędzy zamówieniem jednej sztuki, a większych ilości – dochodzących do kilkuset lub nawet kilku tysięcy sztuk. Rozwiązanie takie jest dedykowane zwłaszcza do odbiorców biznesowych – np. sklepów internetowych i stacjonarnych – które regularnie wysyłają duże ilości przesyłek. Zamówienie ich hurtowych ilości jest świetnym sposobem na obniżenie wydatków.

Do przesyłek specjalnych – o nietypowych rozmiarach lub proporcjach – istnieje możliwość zaprojektowania koperty klub kartonu, które będzie pasował idealnie. Usługę taką oferuje wielu dostawców kopert kurierskich. Ponadto, niektórzy dysponują specjalnym kreatorem nadruków, z którego można korzystać online. Możesz w nim zaprojektować swój nadruk, który będziesz naklejać na paczkach przygotowywanych do wysyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here