grill ogrodowy
fot. Pixabay.com

Zastanawiacie się nad kupnem grilla ogrodowego? Nie wiecie, jaki wybrać? Węglowy, gazowy czy elektryczny? Poniżej znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Zapraszamy więc od lektury naszego najnowszego wpisu na blogu.

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/grill-gazowy-elektryczny-czy-weglowy-co-wybrac/

Cechy grilla elektrycznego

O grillu elektrycznym trzeba powiedzieć jedno: jest w pełni bezpieczny i nie wymaga od nas wielkiego wysiłku w jego czyszczenie. Dlatego też to zdecydowanie opcja dla osób wygodnych. Poza tym grill elektryczny pracuje znacznie szybciej niż inne jego rodzaje. Cyfrowe ustawienie temperatury, jakie mają nowoczesne grille, daje właśnie taki skutek. Poza tym grillem elektrycznym, dzięki różnego rodzaju zabezpieczeniom na pewno się nie poparzymy. Grill elektryczny grilluje również bez dymu i bez ognia, co jest kolejną jego bardzo istotną cechą i ogromną zaletą dla wielu osób. Taki grill możemy uruchomić na tarasie czy balkonie w bloku. I choć niektórzy twierdzą, że potrawy z niego nie smakują tak jak z grilla węglowego, różnica wcale nie jest tak wielka. Jest to bardziej kwestia gustu i przyzwyczajenia.

Cechy grilla gazowego

Wiele osób wyposaża się również w grille gazowego. Jest to dobre rozwiązanie dla właścicieli ogródków i działek. Taki grill posiada najczęściej żeliwny ruszt i taki właśnie jest najbardziej wytrzymały. Jeśli więc inwestujemy w grill gazowy, postarajmy się, aby był naprawdę dobrej jakości. W tym przypadku również możemy samodzielnie ustawić temperaturę grillowania, mamy więc olbrzymi wpływ na jakość i smak naszych grillowanych potraw. Źródłem ognia w tego typu urządzenia są palniki gazowe, zasilane najczęściej umieszczoną pod grillem butlą z gazem. Ten rodzaj grilla jest znacznie droższy niż elektryczny. Z niego jednak również się nie dymi, nie musimy więc obawiać się, że będziemy przeszkadzać sąsiadom.

Cechy grilla węglowego

To rozwiązanie dla tradycjonalistów. Każdy, kto nie wyobraża sobie kiełbasy czy kurczaka grillowanych inaczej niż na węglu, musi kupić grill węglowy. Taki sprzęt wykonany jest z blachy ognioodpornej i rusztu ze stali nierdzewnej. Do jego rozpalania konieczny jest węgiel drzewny oraz brykiet z podpałką. Zanim grill rozpali się do odpowiedniej temperatury, na którą nie mamy przecież wpływu i nie możemy sobie jej sami ustawić, mija sporo czasu,. Grille węglowe kosztują dziś około kilkuset złotych.

Zobacz też: http://mitomamka.pl/jak-napisac-dobre-cv-i-list-motywacyjny/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here