Jak zrobić kreskę na oku?

Makijaż jest nieodzownym elementem w życiu każdej kobiety. Już małe dziewczynki, patrzą na malującą się w łazience mamę i chcą robić dokładnie to samo. Biorą więc szminkę i niezdarnym ruchem naśladują swój kobiecy ideał, jakim jest mama.

Wykonanie perfekcyjnego makijażu, to wielka sztuka. Nie bez powodu istnieją szkoły wizażu, gdzie uczniowie, a najczęściej uczennice uczą się tego trudnego fachu. Nauka w tych specjalistycznych szkołach nie polega jedynie na nauce makijażu dziennego. Są to o wiele bardziej zaawansowane zajęcia, na których można zgłębić tajniki tworzenia masek, czy odzwierciedlania sztucznych ran na ciele.
Absolwenci tych szkół, pracują najczęściej w teatrach, w telewizji, przy produkcji filmów, czy podczas przygotowywania gwiazd do występów.

Przeciętnej kobiecie nie są potrzebne specjalistyczne techniki makijażu. Delikatny, dzienny wykonujemy każdego dnia, natomiast na makijaż okolicznościowy, w którym idziemy na ślub, galę, czy sylwestra udajemy się do profesjonalnej kosmetyczki.

Jak w każdej dziedzinie życia, również w wykonywaniu makijażu obowiązują tymczasowe trendy. Zmieniają się one zazwyczaj, wraz z nadejściem kolejnej pory roku. Latem będziemy używać bardziej barwnych, pastelowych kolorów, natomiast zimą, będą one stonowane.

W ostatnim czasie bardzo modne stało się rysowanie poziomej kreski na górnej powiece oka. Jest to niezwykle trudna i zarazem przydatna umiejętność. Narysowana kreska powiększa optycznie oko i sprawia, że nasze rzęsy wydają się być gęstsze.
Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak zrobić kreskę na oku?
Do narysowania wspomnianej kreski potrzebujemy eyelinera, lub dobrze zaostrzoną kredkę do oczu. Jest to ważne, ponieważ okrągła kredka da nam efekt bardzo grubej kreski, co niekoniecznie wygląda dobrze i estetycznie.
Przy wyborze narzędzia, należy wziąć pod uwagę ich różnicę. Eyeliner występuje w postaci plastycznego pędzelka, który działa jak klasyczny cienki pędzelek, lub w pisaku, natomiast kredka, wygląda jak klasyczna kredka naszych dzieci, jest ona bardziej miękka od klasycznej kredki, natomiast twardsza i bardziej stabilna w użyciu niż eyeliner.
Decyzje o wyborze produktu zostawiam wam, najlepiej spróbować popracować z obiema ewentualnościami i wybrać, to czym łatwiej jest nam malować.
Przy rysowaniu kreski ważne jest również, żeby nie zaczynać od grubej linii. Zasada jest taka, że kreskę należy pogrubiać od przyśrodkowego kącika, do części zewnętrznej oka.
Jeśli jesteśmy początkujący, warto na całej długości powieki narysować cienką linię, a dopiero potem delikatnie ją pogrubiać ku zewnętrznemu kącikowi oka.

Na rynku istnieje wiele kolorów kredek i eyelinerów, najbardziej popularny jest oczywiście kolor czarny, który idealnie komponuje się z czarnym tuszem. Jeśli używamy natomiast tuszu brązowego, powinniśmy zdecydować się na brązowy produkt. Dzięki temu uzyskamy lepszy efekt pogrubienia rzęs.
Do wykonania makijażu wieczorowego możemy użyć innych kolorów, które dopasują się do naszej kreacji, Istnieją również eyelinery z brokatem, które podkreślą wieczorowy styl makijażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here