Niezaspokojone pragnienia o rodzicielstwie

Kwestie związane z planowaniem liczby dzieci budzą kontrowersje w każdym społeczeństwie. Często zdarza się tak, że pary, które nie mogą mieć dzieci, bardzo ich pragną, a rodzicielstwo jest ich marzeniem. Z drugiej strony ciągle pojawiają się nieplanowane i niechciane ciąże, pomimo szerokiego dostępu do antykoncepcji. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepsza antykoncepcja może zawieść.

Presja na ciążę

Społeczna presja na posiadanie dziecka jest bardzo duża. Można powiedzieć, że jest to szczególnie widoczne w kręgach wiejskich, ale i w miastach kobiety słyszą pytanie: kiedy dziecko. Szczególnie kobiety, które niedawno wyszły za mąż, są wypytywane przez członków rodziny, przyjaciół i znajomych odnośnie terminu pierwszej ciąży. Kiedy na świecie pojawi się już pierwszy bobas, często zaczynają się pytania: kiedy drugie dziecko. Pytania te budzą irytację, a kobiety często nie potrafią zachować się asertywnie. Niepłodność dotyka coraz większą ilość par, a przecież niekoniecznie chce się o tym rozmawiać z każdym napotkanym człowiekiem. Warto więc szanować prywatność innych ludzi.

O niepłodności

O niepłodności można mówić wtedy, kiedy po roku współżycia bez antykoncepcji nie dochodzi do poczęcia dziecka. Przyczyny niepłodności są bardzo różne i mogą stać zarówno po stronie kobiety jak i mężczyzny. Zdarza się, że problem jest i u jednej i drugiej strony. Szczególnie dla mężczyzn problem niepłodności jest bardzo wstydliwy. Przecież społeczeństwo oczekuje od mężczyzny poczęcia syna. Często kobiety nie mogą pogodzić się ze swoją chorobą. Zdecydowana większość kobiet pragnie zostać matką i urodzić dziecko. Niestety nie wszystkim będzie to dane. Dopóki jednak jest nadzieja i szansa, trzeba próbować. Klinika leczenia niepłodności to idealne miejsce na oddanie się pod opiekę fachowców, którzy zrobią co w ich mocy, by urodziło się zdrowe dziecko.

Nowoczesne metody

Klinika niepłodności katowice nie mydli oczu pacjentom, ale działa na rozmaite sposoby, by doprowadzić do ciąży u pacjentki, oczywiście z poszanowaniem jej intymności i światopoglądu. Leczenie niepłodności katowice obejmuje wszystkie nowoczesne metody, trzeba jednak liczyć się z tym, że nie wszystkie zostaną zaakceptowane przez pacjentkę. Klinika leczenia niepłodności proponuje pewne metody, ale do pacjenta należy ostateczna decyzja. Klinika niepłodności katowice szanuje, jeżeli pacjentka odmawia na przykład in vitro. Leczenie niepłodności katowice to leczenie pary i jej smutku oraz depresji, która to pojawia się na skutek niezaspokojonych pragnień o macierzyństwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here