Jak zdobyć przyjaciół?

To właśnie inni ludzie sprawiają, że czujemy się naprawdę szczęśliwi. Żyjąc samotnie i mając niezbyt dobre relacje ze swoimi sąsiadami czy tym bardziej rodziną, nasze samopoczucie coraz bardziej się pogarsza, a my nie mamy z kim dzielić się tymi wszystkimi przeżyciami dnia codziennego czy większymi sukcesami. Możemy nawet osiągać bardzo wiele w swoim życiu zawodowym, ale wcale nie jesteśmy z tego powodu szczęśliwsi, bo nikomu nie możemy o tym powiedzieć, a na wiadomość o naszej karierze znajomi reagują jedynie przytakiwaniem czy obgadywaniem nas za naszymi plecami. To, że nie mamy przyjaciół, może wynikać z naszego charakteru czy stosunku do innych ludzi. Nie szukajmy więc winy w innych osobach, a postarajmy się ją odnaleźć w sobie samych. Pomoże nam w tym książka – jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi pdf.

Na samym początku nauczmy się słuchać. Nierzadko bowiem rozmowy dwóch osób przypominają klasyczne monologi, podczas których tylko jedna osoba opowiada o całym swoim życiu, a druga jej przytakuje, bo gdy tylko próbuje wejść w zdanie, zostaje od razu stłamszona. Nie możemy przesadzać ani w jedną, ani w drugą stronę. Zastanówmy się, czy przypadkiem nie skupiamy się przesadnie na sobie i w rozmowach z innymi ludźmi nie opowiadamy wyłącznie o swoim życiu, nie interesując się kompletnie problemami przyjaciół czy rodziny. Jeżeli natomiast nie nauczymy się słuchać, nas też nikt nie będzie chciał wysłuchać. Starajmy się więc wczuć w rolę drugiej osoby i razem z nią przeżywajmy jej problemy czy sukcesy. Szczerze zainteresujmy się tym drugim człowiekiem i postarajmy się mu to pokazać. Jest to najlepszy sposób na zjednanie sobie nowych ludzi.

Nie możemy również oczekiwać, że inni ludzie będą chcieli spędzać z nami swój wolny czas, jeżeli należymy do grupy osób wiecznie narzekających – typowych Polaków, którzy potrafią wyłącznie krytykować. Mając negatywny stosunek do całego świata i wszystkiego, co jest z nim wiązane, sami przedstawiamy się w kiepskim świetle. Ludzie zaczynają nas po prostu unikać, bo sami mają na swojej głowie tysiące innych problemów, dlatego nie chcą jeszcze dodatkowo się dołować. Starajmy się zatem zmienić swój stosunek do ludzi, świata i wszystkiego co nas otacza. Bądźmy pozytywni, uśmiechajmy się i zarażajmy innych swoim optymizmem. Oczywiście nie możemy tego robić na siłę, ale jeśli czasem, nawet w gorszej chwili, spróbujemy przez chwilę się pośmiać, od razu poczujemy się lepiej, a świat stanie się dla nas bardziej przyjaznym miejscem.

Jest jeszcze wiele innych rad, które odpowiednio zastosowane mogą zbliżyć do nas zupełnie obcych ludzi i wzmocnić nasze relacje z rodziną czy przyjaciółmi. Szukajmy ich w różnorodnych źródłach. Czytajmy o tym na forach czy stronach internetowych, pytajmy swoich towarzyskich znajomych o to, w jaki sposób rozmawiają oni z innymi ludźmi i stosujmy te zalecenia w praktyce. Możemy nawet sięgnąć po książkę „jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi pdf”, wypisując sobie na kartce jej najważniejsze uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here