patelnia ceramiczna

Patelnie ceramiczne powinny zapewniać smażenie z minimalną ilością oleju i bez przywierania przygotowywanych potraw. Jednak nie wszystkie oferowane na rynku modele spełniają te kryteria. Dlatego w dzisiejszym artykule poznasz kwestie, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru patelni ceramicznej do kuchni.

Niezaprzeczalne zalety

Patelnia ceramiczna to sprzęt kuchenny cechujący się bardzo dużą trwałością oraz odpornością na ścieranie. Co ważne tego rodzaju produkty znanych i cenionych marek są produkowane bez użycia szkodliwych substancji, takich jak pochodne teflonu. Inaczej ma się niestety sprawa z tanimi patelniami oferowanymi na licznych portalach aukcyjnych i w sklepach internetowych z dalekich krajów.

By móc przygotowywać potrawy w wysokiej temperaturze, nie wystarczy niestety zwykła patelnia. Niskiej jakości naczynia szybko się nagrzewają i do smażenia na nich konieczne jest używanie dużej ilości oleju. Natomiast na dobrej jakości patelni ceramicznej możemy smażyć potrawy nawet w temperaturze 400 stopni Celsjusza i raczej nie powinno jej to zaszkodzić. Dzieje się tak dlatego, że wyposażona ona jest w specjalną ceramiczną powłokę. Tego rodzaju ceramika chroni patelnię przed przywieraniem potraw, nawet w bardzo wysokiej temperaturze.

Elegancie i wygodne smażenie

Patelnie ceramiczne obecnie oferowane na rynku, np. te dostępne w sklepie indelo.pl, pokrywane są innowacyjnymi powłokami, dzięki którym nawet do przygotowywania potraw w wysokich temperaturach, nie trzeba używać dużo oleju. Dlatego też używanie tego rodzaju patelni jest wyjątkowo wygodne. Nie dość, iż mamy do dyspozycji wyjątkowo trwałe naczynie, to dodatkowo możemy zdrowo w nim gotować. Warzywa, ryby, potrawy mięsne czy też inne dania przygotowane na ceramicznej powłoce są smaczne i pełne wartości odżywczych.

Warto wspomnieć też o niezaprzeczalnych walorach wizualnych patelni z powloką ceramiczną. Najczęściej wykonane są one z bardzo estetycznych materiałów, takich jak stal czy aluminium. Natomiast elementy wykończeniowe to wysokiej jakości tworzywa sztuczne. Połączenie takie daje możliwość stworzenia eleganckich i nowoczesnych przedmiotów użytkowych cechujących się estetycznym wyglądem.

Jeżeli więc poszukujesz do swojej kuchni praktycznej, funkcjonalnej i eleganckiej patelni, to te z ceramiczną powłoką z pewnością Cię zadowolą. Dzięki nim zjesz smacznie i zadbasz o swoje zdrowie. Ponadto przygotowując potrawy dla siebie i swoich bliskich będziesz mógł cieszyć się estetycznymi i modnymi naczyniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here