Jak ukryć IP?

Chęci ukrycia sieciowej tożsamości wynikają z różnych powodów. Podstawę stanowi jednak bezpieczeństwo, które taka zmiana może zapewnić. Zmniejsza się wtedy ryzyko wykrycia ruchów w sieci przez osoby do tego nieupoważnione. Innym powodem zmiany IP jest uzyskanie dostępu do witryn, które są dostępne tylko dla poszczególnych krajów. Gdy dostęp z Polski nie pozwala odwiedzić danej strony internetowej, rozwiązanie w postaci ukrycia prawdziwego IP będzie skuteczne. Oczywiście może wystąpić odwrotna sytuacja, kiedy to z zagranicy nie będziemy mogli połączyć się z polską stroną.

Co zrobić, by ukryć IP?
Przede wszystkim należy wybrać jeden z wielu dostępny sposobów umożliwiający ukrycie prawdziwego IP. Warto też dokonać zapisu obecnego adresu IP, by móc potem porównać, czy zmiana okazała się skuteczna. W celu sprawdzenia swojego IP mogą posłużyć łatwo dostępne witryny internetowe, które mierzą również jakość połączenia. Aby dowiedzieć się, jak ukryć IP, odpowiedź powinniśmy znaleźć poniżej. Każda z nich ma określony poziom bezpieczeństwa i to od nas zależy, którą metodę wybierzemy.

Najprostsza metoda – bramki proxy
Gdy zależy nam, aby w łatwy sposób dokonać ukrycia IP poprzez jego zmianę, ta metoda okaże się idealna. Przy pomocy bramek proxy będziemy postrzegani w sieci jako zupełnie ktoś inny. By zastosować bramki proxy, musimy wejść na wybraną stronę przy wykorzystaniu bramki. Wystarczy w przeglądarce wyszukać serwery proxy, wybrać któryś z nich i wkleić link do strony, którą zamierzamy odwiedzić jako anonimowy użytkownik. W przypadku gdy rozwiązanie te okaże się skuteczne, warto zapamiętać stronę serwera proxy, jakiej użyliśmy, by bez problemu móc skorzystać z niej w przeszłości, bez utraty cennego czasu na kolejne poszukiwania. Metodą równie prostą są specjalne przeglądarki internetowe, które automatycznie ukrywają adres IP. Są łatwo dostępne w sieci, więc odszukanie ich nie będzie stanowić problemu.

Jeszcze większe bezpieczeństwo – sieć TOR
By skorzystać z metody, która gwarantuje większe bezpieczeństwo, jeszcze lepszą okaże się sieć TOR. W przypadku bramek proxy ich anonimowość jest zapewniana tylko przez jeden serwer, natomiast sieci TOR stosują sieć serwerów, przez które nasze IP zostanie zabezpieczone. W dużym uproszczeniu sieci TOR stanowią rozproszoną strukturę serwerów. Pozwala to na wzmożenie poziomu anonimowości w sieci, a to z kolei sprawi jeszcze większe trudności w odszukaniu docelowego użytkownika. Jest jednak jedna wada stosowania tej metody. Wczytywanie stron internetowych może okazać się bardzo wolne, nawet jeśli zawartość tych stron jest stosunkowo niewielka w porównaniu do innych. Jeśli więc mamy trochę czasu i potrafimy być cierpliwi, metoda ta może okazać się niezwykle pomocną.

Wirtualne sieci prywatne
Tzw. VPN jest usługą umożliwiającą ukrycie adresu IP. W celu jej wykorzystania należy pobrać program z sieci i zainstalować go na komputerze. Po wszystkim wystarczy jeden przycisk, aby stać się anonimowym użytkownikiem sieci. Programy wykorzystujące wirtualne sieci prywatne umożliwiają też bardziej zaawansowane opcje ustawień połączenia sieciowego. Jeśli więc jesteśmy bardziej zaawansowanymi użytkownikami, tego typu rozwiązanie będzie wręcz wskazane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here