Jak odkleić naklejkę rejestracyjną

Kupno nowego lub używanego samochodu wiąże się z kilkoma formalnościami, jakie należy spełnić, aby móc się nim poruszać po drodze. Zakup nowego samochodu jest zazwyczaj przyjemnością i wymaga jedynie wizyty w wydziale komunikacji w celu zarejestrowania auta.
Kupno używanego samochodu jest o wiele trudniejsze. Kupujący jest skazany na przeglądanie setek ofert, oglądanie wielu samochodów zanim znajdzie ten właściwy, którego stan techniczny, model, wiek i przebieg odpowiada jego wymaganiom. Jeśli uda mu się znaleźć ten jedyny pojazd to moment zakupu staje się tylko początkiem długiej drogi jaką kupujący musi przejść.
Pierwszym i koniecznym do wykonania krokiem jest zapłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych (zakładając, że kupujemy pojazd od osoby fizycznej). Na szczęście konieczność zapłaty podatku nie musi oznaczać wizyty w urzędzie. Można go zapłacić przez internet, jeśli nasz bank oferuje przelewy podatkowe.
Następnie kupujący musi auto ubezpieczyć, przerejestrować, wymienić blachy z numerami rejestracyjnymi oraz naklejkę na przedniej szybie. I tutaj zazwyczaj zaczynają się problemy.
Zdjęcie naklejki z przedniej szyby jest delikatnie mówiąc… trudne. Nie chcemy przecież uszkodzić szyby w nowo zakupionym samochodzie.
Jak odkleić naklejkę rejestracyjną, aby nie uszkodzić szyby i nie stracić przy tym kilku godzin?
Najprościej wykorzystać do tego suszarkę do włosów. Jeśli mamy taką możliwość powinniśmy rozgrzać naklejkę ciepłym strumieniem powietrza z suszarki. Ciepło spowoduje, że klej się rozpuści a naklejka będzie łatwa do usunięcia. Ważne aby korzystać z suszarki do włosów, ponieważ emitowane przez nią ciepło jest na tyle niewielkie, że nie powinno rozgrzać za bardzo szyby i spowodować jej zmatowienia.
Jeśli nie mamy możliwości aby skorzystać z suszarki lub innego bezpiecznego źródła ciepła, musimy się niestety trochę pomęczyć skrobakiem lub żyletką. Należy uważać, bo podczas tej operacji łatwo o skaleczenie. Po usunięciu samej naklejki, trzeba pozbyć się kleju. W tym przypadku można spróbować wykorzystać zwykły płyn do szyb z alkoholem, a jeśli to nie skutkuje można użyć WD-40. W ostateczności, jeśli klej nadal nie schodzi, pomóc może benzyna ekstrakcyjna, zmywacz do paznokci, lub alkohol.
Po zdjęciu naklejki i kleju należy w tym samym miejscu umieścić nową naklejkę, z naszym numerem rejestracyjnym. Ten etap nie jest już tak uciążliwy jak poprzedni, ponieważ naklejki zazwyczaj są umieszczone na folii transferowej. Wystarczy przeczytać instrukcję i do dzieła! W tym przypadku jedynym zagrożeniem jest to, że przykleimy naklejkę nierówno, za co nie grozi żadna kara.
Kiedy uporamy się już z wszystkimi formalnościami, opłacimy podatki, ubezpieczymy auto lub przepiszemy na siebie ubezpieczenie poprzedniego właściciela, zmienimy tablice, oraz naklejkę, zostaje już tylko najprzyjemniejsza rzecz – korzystanie z własnego, nowo nabytego auta. Kupno używanego samochodu wymaga od przyszłego właściciela wiele wysiłku, natomiast dla wielu ludzi jest to jedyny sposób aby zdobyć własne cztery kółka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here