Jak napisać dobre CV?

Dobrze przygotowane CV zdecydowanie pomaga w znalezieniu pracy. Jeśli wciąż się nim nie zająłeś, nie dziw się, że twoi potencjalni pracodawcy w ogóle nie odpowiadają na twoje zgłoszenia, a jeśli już to robią, zawsze w sposób negatywny reagują na twoją kandydaturę. Jak napisać pierwsze cv? Tego dowiesz się z tego tekstu. Musisz tylko przeczytać go do końca i uwzględnić w swoim życiorysie wszystkie zaprezentowane tutaj rady. Dzięki nim na pewno osiągniesz sukces, a przygotowane cv nareszcie pozwoli ci na uzyskanie wymarzonej posady!

Po pierwsze – nie twórz jednego cv dla wszystkich pracodawców. Jeżeli aplikujesz na stanowisko dyrektora poważnej firmy, raczej nikogo nie zainteresuje twoje doświadczenie z młodzieńczych lat, podczas których zajmowałeś się zwykłą pracą w fabryce. Oczywiście jeśli masz niewielkie doświadczenie, w każdym życiorysie powinieneś zaznaczyć swoje współprace ze wszystkimi firmami, ale im większe ono jest, tym bardziej rygorystycznie musisz do niego podchodzić. Spróbuj wczuć się w rolę swojego potencjalnego pracodawcy. Zadaj sobie pytanie, jakie doświadczenie mogłoby cię skłonić do zatrudnienia konkretnego kandydata. Nie twórz pod żadnym pozorem kalek i nie przesyłaj tego samego życiorysu do wszystkich firm. Doświadczone osoby zajmujące się rekrutowaniem nowych pracowników od razu są w stanie zobaczyć, czy cv zostało przygotowane specjalnie z myślą o wybranym stanowisku, czy stanowi ono ogólną wersję przesyłaną do wszystkich firm.

Po drugie – zadbaj o wygląd swojego życiorysu. Mimo iż znajdująca się w nim treść będzie zdecydowanie najważniejsza, nawet najbardziej imponujące doświadczenie czy specjalistyczne umiejętności na nikim nie zrobią pozytywnego wrażenia, jeśli nie przedstawisz ich w odpowiedniej formie. Twoje cv musi wyglądać profesjonalnie. Utworzone w pierwszym lepszym, darmowym programie komputerowym raczej nie umożliwi ci zdobycia posady w firmie zajmującej się informatyką czy grafiką. Daj się poznać z jak najlepszej strony. Jeżeli nie masz pojęcia, jak napisać pierwsze cv w programie komputerowym, zawsze możesz posłużyć się gotowymi szablonami. Znajdziesz je na wielu stronach internetowych. Od razu wybierzesz spośród nich ten, który najbardziej ci się spodoba, a następnie zaczniesz go po prostu uzupełniać. Musisz podzielić go na kilka rubryk, każdą z nich przeznaczając na inne elementy – swoje dane osobowe, doświadczenie, ogólne umiejętności czy pasje. Stosuj pogrubienia i ożyw swój nudny dokument ciekawymi i intensywnymi barwami, podkreślając nimi najważniejsze informacje. Twoje cv powinno wyglądać tak, aby chciało się je czytać.

Jeżeli jednak mimo zastosowania się do tych wszystkich rad wciąż nie jesteś zadowolony z końcowego wyglądu swojego nowego życiorysu, zawsze możesz zlecić jego wykonanie prawdziwym specjalistom w tej dziedzinie. Niemalże każdy informatyk czy grafik komputerowy, zwłaszcza ten niedoświadczony, za drobną opłatą przygotuje dla ciebie perfekcyjnie prezentujące się cv, którego nigdy się nie powstydzisz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here