Jak obciąć grzywkę?

Masz dość swojego wyglądu i chciałabyś przeżyć chociażby minimalną metamorfozę, ale mimo wszystko boisz się jakiejś bardziej radykalnej zmiany? Znudziło ci się twoje dotychczasowe uczesanie, które zresztą nosisz już od ładnych paru lat, ale na samą myśl o zafarbowaniu kosmyków zaczynasz dosłownie się trząść, bo obawiasz się, że później nie zdołasz wrócić do swojej naturalnej barwy? Zamiast decydować się na tak poważne kroki, spróbuj zacząć wprowadzać te zmiany od drobnych elementów. Jeżeli nigdy nie miałaś jeszcze grzywki, możesz ją w sobie w prosty sposób stworzyć. Nada ona twojej twarzy lekkiego i żywego wyglądu, sprawiając, że zaczniesz wyglądać znacznie bardziej promiennie.

Jak obciąć grzywkę? Teoretycznie w celu jej wykonania mogłabyś po prostu udać się do salonu fryzjerskiego, ale jeśli nie masz zbyt dobrych doświadczeń z tego typu placówkami, najprawdopodobniej niechętnie ponownie w nich zawitasz. Całe szczęście swoją nową fryzurę możesz wykonać zupełnie samodzielnie. Zanim jednak przejdziesz do jej tworzenia, zaopatrz się w odpowiednie narzędzia, bez których wyczarowanie idealnie równej grzywki będzie po prostu niemożliwe – nawet fryzjer nie utworzyłby jej krzywymi czy tępymi nożyczkami. Ten przyrząd jest ci zdecydowanie potrzebny. Pod żadnym pozorem nie tnij swoich włosów nożyczkami do papieru czy nożyczkami kuchennymi, które mogły się już stępić na skutek regularnego użytkowania. Zainwestuj w porządne narzędzie fryzjerskie i, jeśli zamierzasz także pocieniować swoją grzywkę, zakup przy okazji zwykłą dregażówkę. Przyda ci się jeszcze grzebień z rzadkimi ząbkami oraz szczoteczka przeznaczona do odgarniania włosów spadających na twarz i ramiona. Tak przygotowana możesz zabrać się za swoją metamorfozę!

Zacznij od dokładnego umycia włosów. Oczyść je delikatnym szamponem i nałóż na nie odżywkę do spłukiwania, aby łatwiej dało się je rozczesać. Delikatnie osusz je ręcznikiem, jedynie przykładając go do kosmyków i zgarniając z nich nadmiar wody, a następnie dokładnie rozczesz wszystkie włosy. Zbierz ich przednią część, znajdującą się ponad twoim czołem, formując z nich swoją nową grzywkę. Zrób przedziałek przypominający swoim kształtem trójkąt i zaczesz włosy do przodu, starając się je zebrać jedną ręką. Przytrzymaj je między palcem środkowym a wskazującym, pociągnij w dół, aby jeszcze bardziej je wygładzić i następnie przekręć w lewą lub prawą stronę. Teraz musisz tylko wyznaczyć odpowiednią ilość włosów do ścięcia i uciąć je jak najrówniej tylko potrafisz. Zacznij na samym początku od podcięcia samych końcówek i stopniowo przechodź coraz wyżej, rozpuszczając następnie włosy i sprawdzając uzyskany efekt. Zawsze możesz go poprawić, używając do tego celu dregażówki.

Jak obciąć grzywkę? Jak mogłaś się dowiedzieć z tego tekstu, nie jest to wcale trudne zadanie. Możesz wykonać ją zupełnie samodzielnie i to w przeciągu paru minut, jeśli tylko odważysz się to zrobić i nie dasz się pokonać swojemu lękowi przed zmianą. Pamiętaj – włosy zawsze odrastają!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here