Gdzie kupić bilety promowe do Norwegii w dobrej cenie?

Podróż do Norwegii może odbyć się z wykorzystaniem rozmaitych środków lokomocji. Do wyboru mamy samochód, pociąg, samolot, a nawet prom. Co charakteryzuje każdy z nich? Ile kosztują bilety promowe do Norwegii?

Jak dostać się do Norwegii?

Dotarcie do Norwegii, o ile nie zdecydujemy się na lot, zajmie nam od jednego do dwóch dni. Podróż samochodem może odbyć się zarówno od wschodu, jak i zachodu. Pierwsza opcja wiąże się z przejazdem przez Rosję i Finlandię trasą E8. Musimy więc liczyć się z kontrolą celną i paszportową na granicy w miejscowości Borisoglebsky i Storskog. Jeśli zdecydujemy się wjechać od strony Szwecji, to będziemy poruszać się europejską E6. Wiedzie ona przez Malmo, Helsingborg i Goteborg. Granicę przekroczymy wówczas w Svinesund. Innym rozwiązaniem jest wybór kolei. Rozbudowana norweska sieć kolejowa łączy kraj z innymi europejskimi państwami. Stałe kursy są realizowane na trasach Oslo – Kopenhaga, Oslo – Sztokholm, czy Oslo – Goteborg. Poza tym z głębi kontynentu kursują pociągi nocne z wagonami sypialnymi. Druga klasa w Norwegii oferuje naprawdę wysoki standard, co gwarantuje komfort podróży.

Jak zarezerwować bilety promowe do Norwegii?

Dobrym sposobem na w miarę szybkie przemieszczanie się między Polską a Norwegią są przeprawy promowe. Z naszego kraju nie ma bezpośredniego połączenia, jednak zaplanowanie takiej podróży nie jest wcale takie trudne. Jeśli jednak obawiamy się, że o czymś zapomnimy, to warto skorzystać z fachowej pomocy. Zwłaszcza, że możesz ją uzyskać bez wychodzenia z domu. Wiele firm oferuje możliwość rezerwacji biletów online. Sprawdź tutaj, na czym polega tego typu usługa https://www.mastertravel.pl/bilety_promowe,norwegia.html. Do wyboru mamy trzy trasy przejazdy. Pierwsza wiedzie przez Szwecję. Rejsy do tego kraju odbywają się z portu w Gdańsku, Gdyni i Świnoujściu. Warto wybrać rejs nocny, gdyż z Szwecji do Norwegii trzeba pokonać trasę liczącą około pięciuset kilometrów. Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z portu w Kiel. Bilety promowe do Norwegii z tego miejsca rezerwują szczególnie Polacy mieszkający na zachodzie. Najwięcej połączeń bezpośrednich do Norwegii jest z Danii. Możemy tam dojechać samochodem lub koleją. Duński port oferuje rejsy na trasie Hirtshals – Kristiansand – Stavanger – Bergen, Hirtshals – Larvik, Frederikshavn – Oslo. Kupując bilety promowe do Norwegii możemy być spokojni o atrakcyjną cenę i bezpieczeństwo transakcji. Oszczędzamy ten sposób czas, a zyskujemy spokój. Co najważniejsze, w ten sposób zakupimy bilety promowe do Norwegii z uwzględnieniem każedgo typu pojazdu. Wszystko przebiega szybko i bez problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here