kalosze

Kalosze to obuwie, które jeszcze do niedawna nie kojarzyło się z modą. Jednak kiedy zainteresowali się nimi światowej klasy projektanci, sytuacja uległa całkowitej zmianie. Jednym wielkich z popularyzatorów tego rodzaju butów stał się dyrektor kreatywny Moshino, Jeremy Scott, dzięki któremu co roku są wypuszczane na rynek nowe modele tego obuwia. Obecnie kalosze posiada w swojej ofercie wiele znanych marek, między innymi możemy kupić projekty Christiana Diora, czy Red Valentino.

Skąd wzięły się kalosze, czyli krótka historia tego obuwia?

Kalosze pierwotnie spełniały funkcje wyłącznie praktyczne. Był to rodzaj nakładki na buty, który miał chronić stopę przed wilgocią. Chociaż tego rodzaju obuwie ochronne było znane od XIV wieku, to w formie przypominającej dzisiejsze buty pojawiło się dopiero w XIX wieku. Kalosze zostało spopularyzowane przez księcia Wellingtona, który nakazał swojemu szewcowi odpowiednio zmodyfikować obuwie pochodzące z regionu dzisiejszej Hesji, nadając im specyficzną formę przypominającą dzisiejsze kształty. Oczywiście dopiero wynalazek wulkanizacji kauczuku sprawił, że buty stały się dostępne dla wszystkich. Wprowadzone na rynek gumowe kalosze szybko zastąpiły używane do tej pory niewygodne drewniaki, w których najczęściej wykonywano prace polowe. Od tamtego czasu zainteresowanie tego rodzaju obuwiem wyłącznie rosło. Można było je znaleźć na frontach wojen i domowych ogrodach. Warto też wspomnieć, że Hunter, czyli najbardziej znana marka produkująca kalosze w 2013 roku po raz pierwszy w historii zaprezentowała model Hunter Originals na London Fashion Week, rozpoczynając karierę tego rodzaju butów.

zakupy kaloszy

Dlaczego warto wybrać kalosze?

Chociaż kalosze to idealne obuwie do wykonywania różnych prac na zewnątrz, to jak udowodniliśmy powyżej, są to też buty doskonale pasujące do różnych casualowych stylizacji. Kiedy więc za oknem panuje deszczowa aura, jest to właśnie ten rodzaj obuwia, po który warto sięgnąć. Kalosze doskonale sprawdzą się zarówno podczas jesiennej pluchy, jak i wiosennego deszczu, możemy także zakupić ocieplane modele idealne na chłodniejsze dni. Producenci oferują wiele stylowych modeli tych butów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli lubisz energetyczny styl, warto sięgnąć po fantazyjne, kolorowe kalosze dostępne w wielu ekstrawaganckich wzorach, wzbogacone dodatkami w formie kokard, klamer lub sprzączek. Dla osób ceniących stonowaną elegancję idealne będą klasyczne modele w ciemnych barwach, stylizowane na botki lub sztyblety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here