Co warto wiedzieć o przebiegu zabiegu mikropigmentacji włosów?

Nadmierne wypadanie włosów zwane potocznie łysieniem to przypadłość dotykająca przeważnie mężczyzn. Ten pozornie błahy defekt estetyczny bardzo często wpływa negatywnie na naszą samoocenę i samopoczucie. Istniej jednak alternatywa, która może temu zapobiec.

Na czym polega mikropigmentacja włosów

Medycyna estetyczna oferuje w swoim portfolio liczne metody dzięki którym można zatuszować efektu nadmiernego wypadania włosów. Jednym z nich jest ciesząca się dużą popularnością mikropigmentacja włosów. Zabieg polega na wprowadzeniu do warstwy podskórnej odpowiednio dobranych pigmentów. Przekłada się to na efekt końcowy sprawiający wrażenie krótko ostrzyżonych włosów. Rezultat mikropigmentacji włosów przeprowadzony w gabinecie medycyny estetycznej utrzymuje się przez okres 3-6 lat.

Przebieg zabiegu mikropigmentacji włosów

Metoda leczenia łysienia przy pomocy mikropigmentacji polega na wykonaniu nakłuć skóry głowy specjalnymi igłami o różnym rozmiarze. Za ich pomocą zostaje wprowadzany barwnik lub jego mieszanka. Każdorazowo kolory stosowanych pigmentów dobierane są indywidualnie w celu zagwarantowania jak najbardziej naturalnego efektu końcowego. Mniej więcej tydzień przed prowadzeniem właściwego zabiegu mikropigmentacji włosów przeprowadza się test na małej powierzchni skóry. Jego celem jest wykluczenie ewentualnych reakcji alergicznych na stosowany barwnik. Długość zabiegu jest uzależniony od obszaru skóry na skóry ma zostać przeprowadzona mikropogmentacja. Przeważnie zajmuje ona od 1 do 6 godzin. Zdarzają się także sytuacje w których mikropigmentacja włosów musi być powtórzona w kilu seriach. Samej procedurze może towarzyszyć delikatny dyskomfort w postaci bólu dlatego wiele gabinetów medycyny estetycznej oferuje swoim pacjentom zastosowanie znieczulenia miejscowego. Po zabiegu skóra głowy może być delikatnie zaczerwieniona co może wpłynąć na zmniejszenie widoczności efektów zabiegu zaraz po jego wykonaniu. W celu złagodzenia dolegliwości bólowych i opuchlizny, które mogą pojawić się po przeprowadzeniu mikropigmentacji włosów zaleca się stosowanie preparatów łagodzących.

Podsumowując

Nadmierne wypadanie włosów to problem dotyczący wielu osób. Jeżeli proces łysienia powoduje u nas kompleksy warto zainteresować się zabiegiem mikropigmentacji włosów. Ta ciesząca się dużą popularnością procedura pozwoli nam na zatuszowanie obszarów pozbawionych włosów i poprawi naszą samoocenę. Mikropigmentacja włosów jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym, a jej efekt utrzymuje się przez okres 3-6 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here