usługi malarskie

Remontując swój dom, każdy chciałby mieć w nim coś niepowtarzalnego. Dla jednych będzie to ekstrawagancki stolik, dla innych cegła na ścianie. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na kosztowne rozwiązania. Dla takich osób również znalazło się rozwiązanie, które w ostatnim czasie stało się bardzo popularne wśród fachowców wykonujących usługi malarskie. Jest to Farba strukturalna.

Czym jest farba strukturalna i czy nadaje się dla każdego?

Farba strukturalna jest to produkt który można znaleźć w różnych odsłonach. Może to być zwykła farba strukturalna posiadająca w swoim składzie dużą ilość drobinek kwarcu, które po nałożeniu na ścianę dają uczucie grubego piasku pod palcami. Może to być farba tzw. laserunkowa która ma za zadanie tworzyć na ścianie efekt holo. Farba taka składa się z bazy bezbarwnej oraz pigmentów koloryzujących które po nałożeniu na bazę tworzą najróżniejsze efekty połyskujące.

Innym wariantem farb strukturalnych są lakiery z brokatem które po nałożeniu dają po prostu efekt brokatu na ścianie a także lakiery które dają efekt spękania na ścianie. Pierwsza metoda jest bardzo popularna wśród ekip wykonujących usługi malarskie, prawdopodobnie ze względu na to iż daje efekt zarówno wizualny jak i poprzez dotyk. Zatem czym jest farba strukturalna? Jest to farba nadająca przeróżne efekty na ścianę, inne niż daje tradycyjna jednobarwnie pigmentowana farba. przejdźmy zatem do kolejnej części czyli wady i zalety farb strukturalnych.

Zalety i wady farby strukturalnej

Zacznijmy od zalet do których można zaliczyć uniwersalność jeśli chodzi o podłoże. Farbę strukturalną można nałożyć na spękane, nierówne ściany. Jest to farba oddychająca, dzięki czemu pod jej warstwą nie tworzy się pleśń. Wadami farb strukturalnych jest m.in. cena oraz dostępność usługi malarskiej pod tego rodzaju malowanie. Dobra farba strukturalna potrafi kosztować nawet trzy razy więcej niż tradycyjna a też nie każdy fachowiec jest przygotowany na inny rodzaj farby niż tradycyjna.

Dlaczego farba strukturalna?

Zatem czy warto wybrać farbę strukturalną? Jeśli efekt jaki daje jest tym pożądanym a cena nie odstrasza to tak. Warto. Warto również przed zakupem zapytać ekipę wykonującą usługi malarskie czy jest przygotowana na tego typu zajęcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here