krostki na pośladkach
fot. pexels.com

Pryszcze na pośladkach to bardzo uciążliwy problem, który stanowi temat tabu. Niewiele osób o nich rozmawia, gdyż wstydzi się tej przypadłości w takim miejscu. Jednakże można z nimi walczyć i pozbyć się ich raz na zawsze. Jak to zrobić?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/wstydliwy-problem-wypryski-na-posladkach/

Pryszcze na pośladkach

Mogą się pojawiać w wyniku różnych przyczyn, jednakże niezależnie od nich, nikt nie chce ich mieć, zwłaszcza w takim miejscu. Wypryski mogą również stanowić powód, dla którego rezygnujemy z wielu przyjemności oraz czynności, w których możemy się narazić na ich ekspozycję.

Trądzik na pośladkach może się pojawić w formie skupionej, nie pojedynczej. Towarzyszą mu również zaskórniki oraz ropne wypryski, które mogą po pęknięciu pozostawić blizny. Powstaje on w miejscach z dużą ilością gruczołów łojowych.

Inną formą krostek na pośladkach może być rogowacenie okołomieszkowe. Wówczas pojawia się w wyniki keratynizacji naskórka, która powoduje zatykanie ujścia mieszków włosowych przez martwe komórki skóry.

Potówki to najbardziej popularna forma krostek na pośladkach, występują w wyniku nadpotliwości. Przypomina małe pęcherzyki, która znajdują się pod naskórkiem.

Jak się pozbyć krostek?

Potówki mogą zniknąć, jeśli zaczniesz nosić przewiewne tkaniny, a przede wszystkim gdy dostosujesz swój ubiór do temperatury na zewnątrz. Możesz również stosować chłodne kąpiele oraz żel aloesowy.

Dbaj również o odpowiednią pielęgnację skóry na pośladkach, wówczas stosuj peelingi enzymatyczne, które są delikatniejsze dla skóry i mniej inwazyjne. Nakładaj je miękką szczoteczką lub specjalnie do tego przeznaczoną gąbką.

Możesz również przygotować sobie specyfik na krostki na pośladkach, który wykonasz z soku z cytryny i octu jabłkowego albo z aspiryny. Maseczkę można kłaść na pośladki i skutecznie pozbyć się raz na zawsze krostek, które pojawiają się na pośladkach.

Przeczytaj też: http://mitomamka.pl/nadmierna-potliwosc-dloni/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here