Zabiegi kosmetyczne

Każda pora roku rządzi się swoimi prawami. W okresie letnim nasza cera jest narażona na nadmierne przyjmowanie promieni słonecznych, które mogą stać się przyczyną występowania przebarwień. Z kolei gdy temperatury zaczynają spadać, będzie się ona mocno osłabiać, straci swój blask i gładkość. Jak wspomóc skórę w regeneracji? Na jakie zabiegi kosmetyczne warto się zdecydować?

Zabiegi kosmetyczne – oczyszczamy!

Jednym z pierwszych zabiegów jakie powinno się zafundować skórze i to nie tylko w domu, ale także gabinecie kosmetycznym jest oczyszczanie. W tym miejscy nie wystarczy zwyczajne przetarcie wacikiem z tonikiem czy płynem micelarnym. Takie działania sprawdzają się na co dzień, ale nie jako kompleksowa regeneracja. W tym przypadku należy postawić na bardziej zdecydowane kroki np. w postaci peelingu chemicznego lub mikrodermabrazji. Ich zadaniem jest usunięcie martwego naskórka oraz wszystkich zanieczyszczeń znajdujących się na skórze. Dzięki temu kolejne kroki pielęgnacyjne będą miały szansę na lepsze działanie.

Zabiegi kosmetyczne – nawilżamy!

W momencie gdy skóra jest oczyszczona można dokonać drobnych nakłuć np. przy pomocy zabiegu kosmetycznego takiego jak mezoterapia. Mikro nakłucia pobudzają komórki do regeneracji, a także dają możliwość wprowadzenia kosmetyków nawilżających w głębsze warstwy skóry. W salonie takim jak https://nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/pielegnacja-twarzy można w kolejnym kroku sięgnąć nie tylko po zabieg kosmetyczny, ale również po maseczkę nawilżającą czy też serum do twarzy. Dzięki tym wszystkim krokom skóra ma szansę na regenerację po męczącym dla niej sezonie. Warto pamiętać, że zabiegi należy powtarzać, ponieważ pełna regeneracja nie będzie możliwa wyłącznie po jednej serii w gabinecie. Specjalistka, które będzie wykonywała najpierw analizę skóry i jej problemów, a następnie już konkretne zabiegi kosmetyczne powinna wskazać ile powinno ich w sumie być. Zapominać nie można również o wsparciu skóry w domu. Pielęgnacja w domowym zaciszu będzie wspierała efekty profesjonalnych zabiegów i wydłużała uzyskane rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here