Wybór laptopa do 3000 zł

Wraz z upływem lat, laptopy dorównały w parametrach komputerom stacjonarnym. Możemy otrzymać netbooka tak samo wydajnego, jak PC i to w bardzo podobnej cenie. W dzisiejszych czasach wybór jest przeogromny, a producenci prześcigają się w coraz to nowszych i lepszych pomysłach na usprawnienie pracy swoich laptopów i przekonanie potencjalnych użytkowników do kupna. Nie dziwi zatem fakt, że człowiek zastanawiający się nad pozyskaniem nowego sprzętu ma nie lada problem i może czuć się wręcz przytłoczony nagłym nawałem informacji. Postaram się przybliżyć Ci trochę temat laptopów i zwrócić Twoją uwagę na kilka ważnych rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu.

Przede wszystkim, nie należy zapominać, że wszystko jest zależne od Twojego budżetu. Standardowo, aby kupić dobrego jakościowo laptopa, powinniśmy mieć około 3000 zł. To optymalna kwota, za jaką otrzymamy porządny sprzęt, która jednocześnie nie zrujnuje naszych oszczędności. Nie powiem Ci jednak konkretnie, jaki laptop do 3000 zł jest najlepszy. Mogę Cię tylko nakierować, na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego komputera.

Jeśli masz zamiar używać swojego nowego laptopa do pracy, nie może się on zawieszać, musi być wydajny, a jednocześnie wygodny w użytkowaniu. Powinieneś szczególną wagę przyłożyć do procesora, pamięci RAM, ale też kilku rzeczy, które zwiększą Twój komfort użytkowania sprzętu, jak na przykład wygodna dla Ciebie klawiatura. Chyba nie muszę wspominać, że Wi-Fi i Bluetooth to obowiązkowe funkcje, jakie Twój nowy laptop musi posiadać? Jeśli pracujesz z myszką, często musisz podłączać pendrive i jeszcze kilka innych rzeczy, zwróć uwagę na ilość wejść USB. Zakładając, że często będziesz się przemieszczać ze swoim komputerem, warto sprawdzić, czy producent, tudzież sklep dokłada do laptopa w zestawie torbę. Pamiętaj również o tym, że najlepszym dyskiem do laptopów biznesowych będzie SSD. Jestem pewien, że w przedziale cenowym do 3000 zł znajdziesz co najmniej kilka modeli, które spełnią Twoje wymagania.

Co zaś w momencie, gdy Twój nowy komputer ma służyć głównie do rozrywki? Oglądania filmów, seriali, czy też grania w gry? W takim wypadku sytuacja się zmienia. Oczywiście, laptop, który ma zapewniać rozrywkę, tak samo jak ten biznesowy powinien mieć jak największą pamięć RAM i jak najlepszy procesor. Jednak dysk SSD będzie wtedy prawdopodobnie niepotrzebnym wydatkiem. HDD powinien wystarczyć całkowicie. Zamiast tego koniecznie należy zwrócić uwagę na kartę graficzną. Jeśli będzie zbyt słaba, nie zagrasz na swoim laptopie w żadną z najnowszych, hitowych gier komputerowych. A to właśnie głównie po to kupujesz nowy sprzęt, prawda? Na Twoje wrażenia związane z oglądaniem filmów i seriali ogromny wpływ będzie miał wyświetlacz i matryca. Zaważą one również na tym, czy w pełni zostanie oddana grafika gry, w którą będziesz grać. Sprawdź również system wentylacji komputera, który zechcesz kupić. Podczas grania w najnowsze gry, o wysokich wymaganiach sprzętowych, laptopy są narażone na problem z przegrzewaniem się.

A więc wiesz już, na co głównie zwrócić uwagę przy wyborze nowego sprzętu. Zakup nowego sprzętu nie musi być czymś, co spędza sen z powiek. Niezależnie od tego, jaki laptop do 3000 zł ostatecznie wybierzesz, życzę Ci dobrej zabawy, lub miłej pracy na nowym sprzęcie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here