Wirusy na fb, czyli jak ich uniknąć i gdzie szukać pomocy

W dzisiejszych czasach większość osób korzysta z mediów społecznościowych. Mają konto na przynajmniej jednym z tego typu portali.
Największą popularnością w Polsce cieszy się facebook.

Z facebooka mimo ograniczeń wiekowych korzystają już najmłodsze dzieci, którym konta zakładają rodzice albo sami sobie zakładają, jeżeli mają swobodny dostęp do komputera i internetu. Swoje profile na facebooku mają także starsze osoby oraz przysłowiowi Janusze i Grażynki, którzy nie potrafią bezpiecznie korzystać z internetu. Często takie osoby przez klikanie w nieodpowiednie linki ściągają wirusy na swoje komputery, telefony i bezpośrednio na facebooka. Oczywiście problem klikania w linki na fb, które ściągają wirusy dotyczy także czasami osób młodych i w średnim wieku, które teoretycznie potrafią korzystać z internetu w sposób poprawny i właściwy.
Jeżeli zastanawiasz się jak usunąć wirusa z fb, który zainfekował Twoje konto, to powinieneś przede wszystkim być przezornym i nie otwierać linków, które wydają się podejrzane. Taki link może znajdować się na tablicy znajomego albo możesz go dostać od znajomego jako zwykłą wiadomość z linkiem do czegoś niezwykle ciekawego.
Mając zainfekowane konto powinieneś wiedzieć jak usunąć wirusa z fb. Powinieneś usunąć wszelkie wiadomości i linki, które rozesłały się od Ciebie automatycznie. Facebook prawdopodobnie zablokuje także Twoje konto.
Nie wiedząc jak usunąć wirusa z fb możesz popytać znajomych i bliskich, którzy mieli już do czynienia z takim problem i wiedzą jak reagować w danej sytuacji. Na pewno znają sposoby jak pozbyć się takiego wirusa z Twojego konta w mediach społecznościowych.
Jeżeli nikt z Twojego otoczenia nie wie jak usunąć wirusa z fb, to powinieneś poszukać informacji w internecie. Facebook jako najpopularniejszy serwis typu social media jest szeroko omawiany i komentowany na licznych stronach internetowy, a także forach specjalistycznych.
Porady jak usunąć wirusa z fb możesz szukać także na portalu youtube. Coraz więcej użytkowników tego serwisu wideo wstawia filmiki z poradami jak radzić sobie w świecie mediów społecznościowych, a także dają porady jak radzić sobie wirusami na tych portalach. Czasami można znaleźć tam przydatne informacje.
Pamiętaj także, że jeżeli nie wiesz jak usunąć wirusa z fb, to zawsze możesz skontaktować się z działem pomocy samego serwisu. Pracownicy facebooka na pewno pomogą rozwiązać Ci problem z wirusem na Twoim profilu. Czasami może wiązać się to z blokadą konta w serwisie na przynajmniej 24 godziny. Pamiętaj jednak, że jeżeli pracownicy serwisu zajmą się tym osobiście, to przynajmniej będziesz miał pewność, że wirus zostanie usunięty w sposób poprawny i bezpieczny dla całego serwisu i Twojego profilu.
Podsumowując. Warto wiedzieć jak usunąć wirusa z fb, ale jednak najlepiej zachować czujność i bezpieczeństwo w korzystaniu z facebooka i innych tego typu portali, aby nie mieć potem zainfekowanego konta albo nawet komputera czy telefonu komórkowego, z którego logowaliśmy się na facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here