Zmiany skórne od zawsze stanowiły problem natury estetycznej. Często ignorując symptomy problemów skóry, można narazić również nasze zdrowie. Skóra sucha, łuszcząca się lub podrażniona, to podstawowe objawy, które należy zdusić w zarodku, jeszcze przed pojawieniem się poważniejszych konsekwencji. Czynnikami powodującymi powstawanie nieprzyjemnych zaczerwienień i zadrapań może być zarówno źle zbilansowana dieta, jak i warunki genetyczne lub stosowanie nieodpowiedniego preparatu kosmetycznego. Predyspozycji naszej skóry nie zmienimy, jednak możemy zadbać o nią, sięgając po odpowiedni produkt.
Przyczyny powstawania problemów skórnych
Przed rozpoczęciem kuracji, warto dowiedzieć się nieco więcej o czynnikach negatywnie oddziałujących na skórę twarzy i ciała.
Pojawiające się stale plamy, przebarwienia czy łuszczenie się skóry, spowodowane może być zaburzoną pracą bariery ochronnej. Każdy rodzaj tkanki skórnej inaczej reaguje na preparaty kosmetyczne czy warunki zewnętrze, jednak nie znaczy to, że nie mamy możliwości zadbać o nasze zdrowie. Główne czynniki, na które warto zwrócić uwagę, gdyż mogą potęgować problemy dermatologiczne to:
- silne, negatywne emocje,
- narażenie na częste sytuacje stresowe,
- źle zbilansowana dieta lub alergia pokarmowa,
- reakcja alergiczna spowodowana preparatem nieznanego pochodzenia.
Odpowiednio dobrany i naturalny preparat to absolutna podstawa, która pomoże zniwelować lub zmniejszyć działanie szkodliwych czynników na cerę. Firma Lefrosch produkuje kosmetyki przebadane dermatologicznie, do skóry wrażliwej, naczynkowej, tłustej – praktycznie każdego rodzaju. Dermokosmetyki tego typu z pewnością pozytywnie przyczynią się do wyglądy cery.
Jak walczyć z problemami skórnymi?
1. Zmiana diety
Oczywiście nie jesteśmy w stanie w pełni wyeliminować wszystkich elementów, gdyż bardzo często nie mamy możliwości uniknięcia stresu, a w gniew popadamy instynktownie. Bardzo ważna jest dieta oraz wyeliminowanie z niej wszystkich produktów nas uczulających i wywołujących ciężkość oraz problemy żołądkowe. W wypadku, kiedy nie jesteśmy pewni co do alergii pokarmowej, warto skonsultować się z lekarzem specjalistą i zrobić odpowiednie testy.
2. Odpowiednie kosmetyki
Czynnikiem, na który mamy największy wpływ jest bez wątpienia dobór odpowiednich preparatów do potrzeb naszej skóry. Jeśli nasze ciało potrzebuje wzmocnić swoją barierę ochronną, należy sięgnąć po produkt, który w składzie zawiera kwas hialuronowy. Spowoduje to redukcję brzydkich i swędzących zaczerwienień, dodatkowo ujędrniając przy tym skórę i nadając jej blasku.
Kiedy stan zapalny już postępuje i musimy oczyścić skórę z bakterii, kosmetyk z lukrecją zadziała zarówno regenerująco jak i łagodząco. Jeśli na Twojej skórze twarzy pojawił się rumień czy przebarwienia, to warto przemyśleć zmianę produktu na przyjemną mgiełkę.
3. Kontakt ze specjalistą
Oczywiście konsultacja z dermatologiem jest konieczna, jeśli objawy nie ustępują po dłuższym czasie od zmiany kosmetyków, gdyż może to oznaczać problemy skórne o podłożu genetycznym, które powinny być leczone w sposób specjalistyczny. Do dermatologa warto także zwrócić się, kiedy zmiany na skórze nagle się nasilają i pojawia się coraz więcej stanów zapalnych.