Pościel dziewczęca – najmodniejsze wzory i pomysły

0
718

Zakup pościeli do pokoju córki może nastręczyć nie lada problemów. Tym bardziej, że dziewczęta już od najmłodszych lat lubią wtrącać się w aranżację swojego pokoju. Wybierając konkretny zestaw pościeli, należy więc uwzględnić preferencje Twojej królewny oraz dopytać o jej ulubione odcienie kolorystyczne lub preferowane motywy graficzne. Poniżej przyglądamy się najchętniej wybieranym oraz najmodniejszych zestawom pościeli do sypialni córki. Podpowiadamy jakie konkretne produkty warto wybrać, by zakup okazał się udany trafiony w jej gust. 

Pościele dla dziewcząt – najważniejsze kryteria estetyczne 

Jak zadowolić zmysł estetyczny kilkuletniej dziewczynki? Choć zadanie to nie jest zupełnie łatwe, to jednak jak najbardziej możliwe do wykonania. Pamiętajmy, że już 4-5 letnie dziewczynki posiadają swoje indywidualne preferencje w zakresie ulubionych barw, wzorów graficznych lub innych kwestii związanych z estetyką. Niewykluczone, że zakup pościeli trzeba będzie przedyskutować i uzgodnić ze swoją córką, dopytując o jej stosunek względem konkretnych interesujących Cię zestawów. 

Coraz rzadziej wybór pada na tradycyjne motywy pościelowe – takie jak przenikające się kraty lub proste, powtarzalne desenie. Ich miejsce zastępują bardziej rozbudowane „szaty graficzne”. Znajdziesz przykładowo wiele pościeli, których powierzchnia została udekorowana licznymi przedstawieniami animowanych zwierzątek. Poszczególne grafiki zostały umieszczone blisko siebie, w regularnych odstępach, tworząc dość intensywne „zagęszczenie”. Pościele takie są bardzo ładne, świetnie sprawdzają się dziecięcych aranżacjach, pełnych barw i kolorowych kształtów. Przykładowe modele pościeli o intensywnych wzorach znajdziesz pod linkiem: https://nyks.pl/posciel/kolory/rozowa

Ponadto, niezmiennie popularne wśród dziewcząt są pościele z motywami kwiatowymi. Pod tym względem, masz bardzo szerokie pole do wyboru. Znajdziesz pościel pokrytą delikatnymi, kropkowanymi kwiatkami, jak i dużymi kompozycjami, imitującymi stylistykę retro. Nie będzie wielkim zaskoczeniem, gdy zdradzimy, że motywy kwiatowe najczęściej współwystępują z odcieniem różowym. 

Nie tylko kolorowa, ale również wygodna. Kilka słów o kwestiach praktycznych 

By pościel zadowoliła Twoją córkę, powinna pasować nie tylko do jej preferencji estetycznych, ale również do rozmiaru jej ciała oraz łóżka, na którym będzie spała. Najlepszym wyborem wydaje się oczywiście kupowanie pościeli dopasowanej do rozmiarów materaca. Odradzamy kupowanie pościeli zbyt małej lub idealnie dopasowanej do wzrostu dziecka. O wiele lepszym pomysłem będzie zakup pościel nieco dłuższej i szerszej, z której dziecko nie wyrośnie tak szybko. W przypadku dziewczynek w wieku 6 lat pościel może być długa na 140 cm. Dziewczynki do 12 roku życia powinny spać pod pościelą odpowiednio dłuższa – nawet 180 cm długości. W przypadku starszych nastolatek polecamy sięgać po zestawy pościeli o rozmiarach typowych dla dorosłych. 

Szerokość pościeli jest również ważna i zależy od tego, czy Twoje dziecko śpi na jedno- czy dwuosobowym łóżku. W przypadku łóżek wąskich wybór najczęściej pada na prześcieradła o szerokości 80-90 cm. W łóżkach dwuosobowych lub na łóżkach rozkładanych warto używać prześcieradeł o szerokości od 100 do nawet 140 cm, lub więcej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here