Płyn micelarny Mixa, czyli bezpieczny i skuteczny demakijaż

Oczyszczanie twarzy i demakijaż jest to dwa fundamenty pielęgnacji każdej cery. Bez tych działań niemożliwe jest utrzymanie dobrej kondycji skóry. I choć można długo dyskutować, czy ważniejszy jest demakijaż, czy nawilżanie, to spór ten wydaje się bez sensu. Obie czynności muszą ze sobą współgrać, a wówczas można obserwować spektakularne efekty. Odpowiednie kosmetyki do demakijażu, takie jak chociażby płyn micelarny Mixa, pomogą osiągnąć najlepsze rezultaty.

Prawidłowy demakijaż

Choć mam nadzieję, że dziś nikogo nie trzeba przekonywać, że demakijaż to podstawa młodego wyglądu, to jednak powtórzę – perfekcyjny demakijaż to możliwość utrzymania cery w dobrej kondycji na długie lata. Nie jest bowiem tajemnicą, że cera dobrze wygląda wówczas, gdy jest oczyszczona i wypoczęta. Usunięcie zanieczyszczeń, które gromadzą się na niej przez cały dzień, oraz pozostałości kosmetyków sprawia, że może ona regenerować się chociażby w czasie snu.

Do wykonania prawidłowego demakijażu niezbędne są skutecznie działające kosmetyki, takie jak płyn micelarny Mixa lub mleczko micelarne. Oba kosmetyki micelarne usuną nawet wodoodporny makijaż i pozostawią cerę czystą i świeżą, przygotowaną na przyjęcie innych kosmetyków wspierających zachowanie skóry w dobrym stanie. Demakijaż musi być podstawowym elementem wieczornego rytuału pielęgnacyjnego twarzy, a po nim następować powinno mycie twarzy dobrym żelem myjącym, tonizowanie oraz nawilżanie. 

Płyn micelarny do cery wrażliwej i nie tylko

Jeśli zastanawiasz się, co takiego ma w sobie płyn micelarny Mixa i dlaczego tak dobrze się sprawdza, to spieszę z informacją. Płyn jest wodnym roztworem, w którym zawieszono mikroskopijne elementy zwane micelami. To właśnie micele skutecznie rozprawiają się z resztkami makijażu i z nagromadzonymi zanieczyszczeniami, rozpuszczając je i przyciągając do siebie jak magnes. Kosmetyk ten działa na skórę niezwykle łagodnie, nie naruszając jej naturalnej bariery ochronnej oraz nie powodując żadnych podrażnień. Nic więc dziwnego, że ten  płyn micelarny do cery wrażliwej, ale także do tej normalnej i tłustej cieszy się tak wielką popularnością wśród kobiet.

Mleczko micelarne – nawilżanie w pakiecie

Nie tylko płyn micelarny Mixa ma tak świetnie opinie. Właścicielki skóry suchej i przesuszonej powinny zwrócić uwagę na mleczko micelarne. W nim także znajdują się micele, a więc i ten kosmetyk świetnie oczyszcza skórę. Mleczko ma dodatkową zaletę: doskonale nawilża skórę, co jest niezwykle ważne właśnie w przypadku skóry suchej i przesuszonej, ciągle zagrożonej zbyt dużą utratą wody. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here