Piosenki o miłości

Zaprosiłeś dziewczynę na romantyczną kolację, którą sam przygotowałeś, kupiłeś czerwone wino i kwiaty, wszystko niemal dopięte na ostatni guzik, jednak brakuje odpowiedniej playlisty stanowiącej tło dla tego niezapomnianego wieczoru? Służymy pomocą.
Sam wiesz najlepiej jakie gatunki muzyczne są najbliższe waszemu sercu i to powinno stanowić podstawę wyboru najlepszych tytułów. Postaramy się znaleźć kilka rodzajów, żeby wybór stał się nieco prostszy.

1. Chris Norman & Suzi Quatro- Stumblin’- numer tego duetu jest gwarancją świetnego nastroju, po za tym wykonanie jak i słowa piosenki są ponadczasowe, chociaż ma już 50 (!) lat.
2. Kiss – I Was Made For Lovin’ You- kolejny nienależący do najmłodszych utwór, jednak opowiadający właśnie o wspólnie spędzanym wieczorze. Niech nie zwiedzie Cie image wykonawców, piosenka naprawdę jest całkiem romantyczna z lekko mocniejszym brzmieniem.
3. T. Love- I love You- coś z naszego podwórka. Może Muniek Staszczyk wykonujący utwór na pierwszy rzut oka (a raczej ucha), nie wydaje się być pierwszym wyborem do takiego zestawienia, tym bardziej jeżeli ma być to romantyczna kolacja, ale wszystko zależy od waszych upodobań muzycznych
4. Maanam- Kocham Cię Kochanie moje – przy tej piosence chyba nie trzeba się specjalnie rozpisywać. Każdy kto choć trochę zna twórczość Kory jak i samego Maanamu nie podlega namowom. Jeżeli jest jednak ktoś, kto nie zna, może wrzucać w ciemno w playlistę.
5. 777- Jak ja kocham Cie – piosenka pół żartem, pół serio dawnej kabaretowej grupy OTTO. Jednak tutaj proponujemy nie wrzucać w ciemno jak w przypadku Maanamu.
6. Zenek Martyniuk- Przez twe oczy zielone- oczywiście nie mogło zabraknąć klasyka ostatnich lat. Myślę jednak, że dla fanów gatunku muzycznego, który reprezentuje wykonawca, nie będzie problemem znalezienie piosenek o miłości, gdyż przedstawiciele tego nurtu słyną z takowej tematyki.
7. Sylwia Grzeszczak- Księżniczka – jedna z wielu miłosnych utworów Pani Sylwii, jeżeli propozycja się spodoba, proponujemy zgłębienie znajomości dyskografii wokalistki, a na pewno znajdzie się coś więcej dla was.
8. Perfekt- Kołysanka dla nie znajomej – „Kochaj mnie nieprzytomnie, jak zapalniczka płomień, jak sucha studnia wodę…” Słowa tekstu same w sobie zachęcają, aby utwór umieścić w naszej wieczornej playliście. Pomijając piękny tekst piosenki, wykonanie Pana Grzegorza Markowskiego, również bardzo przyjemne dla ucha.
9. Happysad- Taką wodą być – piosenka wprowadzająca w niesamowicie romantyczny nastrój, świetny tekst, który spowoduje, że wino będzie na pewno lepiej smakować.
10. Elvis Presley- Love Me Tender – nie mogło w naszym zestawieniu zabraknąć króla Rock’n’Rolla. Piosenka oczywiście mieszcząca się w naszych kryteriach. Tak zwany klasyczny klasyk z klasą.

Dziesięć tytułów zapewne nie zapełni wam całej linii melodycznej towarzyszącej kolacji, jednak mamy nadzieję, że choć trochę ułatwiliśmy wam jej wybór. Pamiętajmy jednak, że nie to, co zagra z głośników jest najważniejsze dzisiejszego wieczoru, a to co popłynie z serca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here