Paznokcie na czasie

Estetycznie ozdobione paznokcie stanowią podstawę eleganckiego, schludnego wyglądu. To bardzo istotny element, który sporo mówi o człowieku. Mogą stworzyć albo zepsuć całość wygląd. Zatem powinniśmy zadbać o paznokcie oraz ich prezencję. Jak sobie jednak w tym pomóc? Z pewnością pomocne będą w takim wypadku stemple do paznokci. W poniższym artykule podpowiemy, jakie z nich są obecnie najmodniejsze i jak je właściwie nakładać, aby uzyskać pożądany efekt.

Stemple do paznokci – jak je wybrać?

Na początku na pewno warto wybrać przeźroczyste albo wyposażone w wizjer stemple do paznokci. Dzięki temu zyskamy większą kontrolę nad procesem nanoszenia wzorów na paznokcie. Od razu zobaczymy, gdzie znajduje się dokładnie zdobienie i możemy ocenić rezultaty. Kiedy nabierzemy już wprawy, wizjer nie będzie nam już potrzebny. Wybierajmy po prostu stemple wykonane z wysokiej jakości silikonu.

Najmodniejsze wzory płytek ze zdobieniami

Płytki ze zdobieniami to naprawdę spory segment na rynku kosmetycznym. Duży wybór znaleźć możemy w sklepie Cuccio. Płytki wykonywane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu zachowują trwałość, praca z nimi jest zaś przyjemna i łatwa. Motywów jest tak dużo, iż nie da się wymienić ich wszystkich.

Warto dobrać motyw do danej okazji – jeżeli wybieramy się na ślub jako świadkowa, to powinniśmy postawić na delikatny manicure z kwiatowym zdobieniem. Z kolei zaś stylizacja z myślą o koncercie rockowym daje znacznie większe pole do popisu – paznokcie warto pomalować na czarno i odbić na nich pacyfkę albo błyskawicę. Bez przeszkód znajdziemy również motywy świąteczne (nie tylko wielkanocne, ale też bożonarodzeniowe) czy wakacyjne, letnie zdobienia.

Jak prawidłowo stemplować paznokcie?

Stemplowanie powinno odbywać się dopiero po wykonaniu manicure. Co ważne – ten etap stylizacji paznokci warto zakończyć utwardzeniem lakieru, nie zaś aplikowaniem topu. To można zrobić w późniejszym czasie.

Zacznijmy od nałożenia lakieru do stemplowania na wybrany przez nas wzór na blaszce, mając przy tym na względzie, żeby wypełnić go jak najdokładniej. Jeśli uważamy, iż lakieru jest zbyt dużo, usuńmy jego nadmiar za pomocą zdrapki. W dalszej kolejności dokładnie odbijmy wybrany wzór na stempelku, aby później przyłożyć go do paznokcia oraz przenieść wzór pojedynczym ruchem (kierunek ruchu nie ma tutaj znaczenia).

Jeśli wzór nie odbija się nadal poprawnie, powinniśmy przyspieszyć tempo pracy. W stemplowaniu trening czyni mistrza. Dopiero po tym wszystkim możemy nałożyć top coat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here